Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

26. februára 2024

Nečakane zomrela známa moderátorka TV Jojko Lucia Palugyayová


Tagy: Úmrtie

Zomrela známa bratislavská logopedička Lucia Palugyayová, moderátorka jednej z najúspešnejších relácii detskej televízie Jojko s názvom Rapotáčik. Informovala o tom TV JOJ. Palugyayová nečakane ...Zdieľať
8653139e fc1b 484b a458 3f7ae2938f3e e1708965853992 676x459 26.2.2024 (SITA.sk) - Zomrela známa bratislavská logopedička Lucia Palugyayová, moderátorka jednej z najúspešnejších relácii detskej televízie Jojko s názvom Rapotáčik.


Informovala o tom TV JOJ. Palugyayová nečakane zomrela 20. februára. Moderátorka bola pravnučkou svetoznámeho prešporského vinára a obchodníka Jakuba Palugyaya. O príčine úmrtia televízia neinformovala. Posledná rozlúčka so zosnulou bude v stredu v Lamači.

Lucia Palugyayová sa špecializovala na oblasť vývinu reči u detí v predškolskom veku. Hoci relácia Rapotáčik nemôže nahradiť návštevu u logopéda, bola inšpiráciou pre rodičov a zábavou pre deti.

„Je to výborný spôsob precvičovania hlások cez pesničky, slovnú zásobu a tiež spôsob rozprávania sa s deťmi pri každodenných činnostiach. Je to vhodná podporná terapia," povedala o nej pred časom Palugyayová. Svoje vedomosti a znalosti pretavila aj do knihy, ktorej sa od roku 2018 predalo skoro 10 000 kusov a v roku 2019 bola v rebríčku Top ten detských kníh na Slovensku.


Zdroj: SITA.sk - Nečakane zomrela známa moderátorka TV Jojko Lucia Palugyayová © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Knižné novinky. 5 skvelých tipov pre mužov, ženy aj deti
<< predchádzajúci článok
Lunárny modul SLIM prekonal očakávania a prežil ďalšiu lunárnu noc, JAXA hovorí o zázraku