Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. januára 2020

Nedá sa vykonávať kňazstvo a manželstvo súčasne, varuje emeritný pápež Benedikt XVI.Emeritný pápež Benedikt XVI. háji celibát kňazov v čase, keď jeho nasledovník pápež František zvažuje uvoľnenie týchto ...Zdieľať
vatican_benedict_xvi_62768 da331d6eb8f144c6a85b9381e3610513 676x459 13.1.2020 (Webnoviny.sk) - Emeritný pápež Benedikt XVI. háji celibát kňazov v čase, keď jeho nasledovník pápež František zvažuje uvoľnenie týchto prísnych pravidiel v katolíckej cirkvi. Benedikt ich obhajuje v novej knihe, ktorej spoluautorom je kardinál Robert Sarah. Reagujú tak na návrh, ktorý by umožnil ženatým mužom v Amazonskej oblasti, aby ich vysvätili za kňazov. Benedikt, ktorý odstúpil zo Svätopeterského stolca v roku 2013, vyhlásil, že v tejto otázke nemôže mlčať.


V knihe 92-ročný emeritný pápež tvrdí, že stáročia stará cirkevná tradícia má "veľký význam", pretože umožňuje kňazom sústreďovať sa na svoje povinnosti. "Nezdá sa byť možné vykonávať obe povolania (kňazstvo a manželstvo) súčasne," myslí si.

Je to pritom zriedkavý prípad, keď Benedikt, ktorý ako prvý pápež za takmer 600 rokov rezignoval na svoj post, zasahuje do cirkevných záležitostí. Komentátori vatikánskych záležitostí na to reagovali s prekvapením a tvrdia, že je to vážne porušenie konvencie.

Samotný Benedikt v čase rezignácie pre podlomené zdravie sľuboval, že ostane "ukrytý pred svetom". Svoje názory napriek tomu naďalej vyjadruje v článkoch, knihách či rozhovoroch, pričom sú často iné, ako má pápež František, ktorý je považovaný za pokrokovejšieho.Fotogaléria: Pápež FrantišekZdroj: Webnoviny.sk - Nedá sa vykonávať kňazstvo a manželstvo súčasne, varuje emeritný pápež Benedikt XVI. © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MARIAN K. ODMIETA VINU VO VECI VRAŽDY NOVINÁRA J. KUCIAKA
<< predchádzajúci článok
Sopka Taal začala chrliť lávu, vedci zvýšili stupeň varovania a vydali výstrahu pred cunami (video)

Nedá sa vykonávať kňazstvo a manželstvo súčasne, varuje emeritný pápež Benedikt XVI. - diskusné fórum čitateľov