Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. januára 2020

Sopka Taal začala chrliť lávu, vedci zvýšili stupeň varovania a vydali výstrahu pred cunami (video)


Tagy: sopka Taal

Filipínska sopka Taal začala v pondelok ráno chrliť lávu. Úrady už predtým evakuovali z oblasti približne osemtisíc ľudí po tom, ako sopka ležiaca 70 kilometrov južne od Manily chrlila dym a popol. ...Zdieľať
philippines_volcano_11245 7e432bc0b6a6470499433b1adb9ebca5 676x450 13.1.2020 (Webnoviny.sk) - Filipínska sopka Taal začala v pondelok ráno chrliť lávu. Úrady už predtým evakuovali z oblasti približne osemtisíc ľudí po tom, ako sopka ležiaca 70 kilometrov južne od Manily chrlila dym a popol. Filipínsky inštitút vulkanológie a seizmológie (Phivolcs) zvýšil stupeň varovania na štvrtý z päťstupňovej škály. Vydali tiež výstrahu pred cunami.


Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA) informoval, že v okruhu 14 kilometrov od sopky, teda v takzvanej "ohrozenej zóne", žije zhruba 450-tisíc ľudí. Úrady už dočasne zastavili prevádzku na medzinárodnom letisku v Manile. V regióne tiež zatvorili školy.

Taal je druhý najaktívnejší vulkán na Filipínach. Nachádza sa uprostred jazera a patrí medzi najmenšie svetové sopky. Za uplynulých 450 rokov zaznamenali najmenej 34 erupcií.
Zdroj: Webnoviny.sk - Sopka Taal začala chrliť lávu, vedci zvýšili stupeň varovania a vydali výstrahu pred cunami (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: sopka Taal
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nedá sa vykonávať kňazstvo a manželstvo súčasne, varuje emeritný pápež Benedikt XVI.
<< predchádzajúci článok
Autodopravcovia pokračujú v štrajku, na cestách sa zdržíte

Sopka Taal začala chrliť lávu, vedci zvýšili stupeň varovania a vydali výstrahu pred cunami (video) - diskusné fórum čitateľov