Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. marca 2007

Neďaleko hraníc s Ukrajinou chytili pašerákov cigarietPolicajti chytili dvoch mužov, ktorí k nám chceli prepašovať z Ukrajiny cigarety za vyše tri milióny korún. Ako na dnešnej tlačovej besede informoval policajný prezident Ján Packa, polícia v stredu ...Zdieľať

BRATISLAVA 9. marca (WEBNOVINY) - Policajti chytili dvoch mužov, ktorí k nám chceli prepašovať z Ukrajiny cigarety za vyše tri milióny korún. Ako na dnešnej tlačovej besede informoval policajný prezident Ján Packa, polícia v stredu chytila dvoch mužov, ktorí sa chceli dostať s pašovaným kontrabandom cez rieku Latoricu v nafukovacom člne. Keď zbadali policajtov, odrezali spojovaciu šnúru, ktorou mali k člnu pripevnených 55 balíkov s cigaretami. Preplávali na protiľahlý breh Latorice a z člna ušli. Napokon ich však policajti vypátrali.

Pri vyšetrovaní policajti zistili, že do pašovania boli zapojené aj ďalšie dve osoby, ktoré zabezpečovali miesto a dávali pozor na hraničné hliadky. Počas akcie policajti zaistili 5 500 kartónov cigariet Classic Red s ukrajinskými ochrannými známkami, ktoré boli zabalené v čiernych plastových obaloch. Vyšetrovateľ už obvinil štyroch Slovákov z porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru. Dvoch z nich, 36-ročného Alexandra K. a 22-ročného Štefana H., stíhajú na slobode. Ďalších dvoch polícia stále hľadá. Páchateľom hrozí väzenia na jeden až päť rokov.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NOVÁKY: Našli sa telesné pozostatky štvrtej obete výbuchu
<< predchádzajúci článok
Predstavitelia Pravoslávnej cirkvi sa stretli na XII. sneme