Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

03. augusta 2022

Neďaleko islandského letiska v Keflavíku začala z pukliny vyvierať láva (video)


Tagy: Sopka Výbuch

Z pukliny na juhozápade Islandu začala v stredu vyvierať láva. Informoval o tom Islandský meteorologický ústav s tým, že erupcia je blízko sopky Fagradalsfjall, 32 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta ...Zdieľať
snimka obrazovky 2022 08 03 173858 676x352 3.8.2022  - Z pukliny na juhozápade Islandu začala v stredu vyvierať láva. Informoval o tom Islandský meteorologický ústav s tým, že erupcia je blízko sopky Fagradalsfjall, 32 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Reykjavík.


Erupcii, ktorá sa deje v oblasti blízko letiska v Keflavíku, v predošlých dňoch predchádzalo niekoľko menších zemetrasení.

V rovnakej oblasti vlani vybuchla spomenutá sopka Fagradalsfjall, z ktorej láva prúdila niekoľko mesiacov. Bola to prvá sopečná erupcia na polostrove Reykjanes za takmer 800 rokov.

Island sa nachádza nad takzvanou horúcou škvrnou v severnom Atlantickom oceáne, a sopečné erupcie tam nastávajú v priemere každé štyri alebo päť rokov.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Neďaleko islandského letiska v Keflavíku začala z pukliny vyvierať láva (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Sopka Výbuch
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hrad Krásna Hôrka zrekonštruujú za vyše 20,6 milióna eur
<< predchádzajúci článok
Slnečné okuliare sa delia na kategórie, nie všetky sú i na šoférovanie