Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. augusta 2018

Nedostatok kyslíka počas horúčav zabil 20 ton rýb v jazere AaseeIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Milan Kapusta
Münster 11. augusta (TASR) - Nedostatok kyslíka v jazere Aasee v západonemeckom meste Münster spôsobil rýchly úhyn rýb. Ide o najnovší takýto prípad počas súčasnej vlny horúčav, informovala v piatok tlačová agentúra DPA.


"Do piatka popoludnia sa vákuovými cisternami a rybárskymi podberákmi nazhromaždilo vyše 20 ton mŕtvych rýb," uviedol Matthias Peck, šéf úradu životného prostredia v Münsteri v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko.

Odumretie zelených rias v jazere spôsobilo, že hladina kyslíka v noci zo stredy na štvrtok (9. augusta) prudko klesla, vysvetlilo mesto Münster vo vyhlásení.

Odborníci z krajinskej organizácie pre rybolov a mestské úrady sa podľa vyhlásenia domnievajú, že mŕtva je veľká väčšina rýb v jazere.

Nemecko, spolu s väčšinou krajín Európy, trpí v posledných týždňoch silnou vlnou horúčav. Tie napríklad spôsobili, že labute sa odsťahovali z rieky Alster v Hamburgu a letisko v Hannoveri dočasne zatvorili, lebo horúčavy poškodili jednu z jeho pristávacích dráh.

V pondelok 6. augusta vytiahli z horného toku rieky Rýn, na hranici Nemecka so Švajčiarskom, tonu mŕtvych rýb aj napriek opatreniam, ktoré ich mali udržať počas vlny horúčav nažive.

Pre hladinu kyslíka je kritickou hranicou teplota vody 28 stupňov Celzia. Voda pri vyšších teplotách nedokáže prijať dostatok kyslíka, dopĺňa DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bezpečnostná rada OSN vyzvala na prešetrenie náletu v Jemene
<< predchádzajúci článok
V meste La Paz otvorili kontroverznú novú vládnu budovu

Nedostatok kyslíka počas horúčav zabil 20 ton rýb v jazere Aasee - diskusné fórum čitateľov