24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

13. mája 2008

Nemci víťazstvom nad Lotyšskom pomohli Nórom k postupu

Hokejisti Nemecka zvíťazili v poslednom zápase osemfinálovej F-skupiny na majstrovstvách sveta v kanadskom Halifaxe nad výberom Lotyšska 5:3 a pomohli hráčom Nórska k postupu do štvrťfinále. Lepšie ...

HALIFAX 13. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Nemecka zvíťazili v poslednom zápase osemfinálovej F-skupiny na majstrovstvách sveta v kanadskom Halifaxe nad výberom Lotyšska 5:3 a pomohli hráčom Nórska k postupu do štvrťfinále. Lepšie začali o postup do štvrťfinále bojujúci Lotyši, keď ich prvý gól strelil v 6. min. Vasiljevs. Minútu pred prvou sirénou však Nemecko Schmidtom vyrovnalo. V druhom dejstve šli do vedenia opäť Lotyši po góle M. Redlihs, ale o 95 sekúnd vyrovnal Wolf. Zverenci trénera Olegsa Znaroksa sa dostali do vedenia aj po tretíkrát, ale ani to im na vytúžený postup nestačilo. V záverečnej tretine totiž Nemci svojho strelecky aktívnejšieho súpera troma presnými zásahmi vyradili z hry o štvrťfinálovú miestenku. Do listiny strelcov sa postupne zapísali Hackert, Y. Seidenberg a Ullmann. Pre oba tímy sa šampionát v Kanade skončil, Nemci obsadili celkové desiate miesto, Lotyši jedenáste. Výsledok pondelňajšieho zápasu osemfinálovej F-skupiny na 72. majstrovstvách sveta v hokeji v kanadskom Halifaxe: F-skupina (Halifax): Lotyšsko - Nemecko 3:5 (1:1, 2:1, 0:3) Góly: 6. Vasiljevs (Karsums, Lavinš), 26. M. Redlihs, 32. Karsums (Vasiljevs, Niživijs) - 19. Schmidt (Ullmann), 28. Wolf (Hackert), 48. Hackert (Busch), 51. Y. Seidenberg (Ullmann, Renz), 53. Ullmann (Felski) Vylúčení: 16:12 na 2 min, navyše: Daržins (Lot.) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kurmann (Švajč.), Minář (ČR) - Kalivoda (ČR), Kiča (Ukr.), divákov Zostavy: Lotyšsko: Masalskis - Rekis, Lavinš, Galvinš, Saviels, Pujacs, Jerofejevs, K. Redlihs - Širokovs, Šprukts, Daržins - Macijevskis, Vasiljevs, Niživijs - M. Redlihs, Beržins, Ivanans - Karsums, Stals, Cipulis - Daugavins Nemecko: Patzold - D. Seidenberg, Schubert, Schmidt, Reiss, Bakos, Hördler, Renz, Osterloh - Felski, Goc, Sturm - Wolf, Hackert, Gogulla - Y. Seidenberg, Ullmann, Tripp - Fical, Ustorf, Busch Konečná tabuľka F-skupiny (Halifax): 1. Kanada 5 5 0 0 0 30:9 15 2. Fínsko 5 3 1 0 1 16:12 11 3. USA 5 3 0 0 2 25:13 9 4. Nórsko 5 1 0 1 3 8:20 4 ---------------------------------------------- 5. Nemecko 5 1 0 0 4 13:27 3 6. Lotyšsko 5 1 0 0 4 8:19 3 Poznámka: počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase (3 body), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 bod), prehry v riadnom čase (0 bodov), skóre, body. SITA