24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

13. mája 2008

Dáni zdolali Bielorusko až po predĺžení

Hokejisti Dánska zvíťazili v poslednom stretnutí osemfinálovej E-skupiny na majstrovstvách sveta v kanadskom Québecu nad reprezentáciou Bieloruska 3:2 po predĺžení, ale aj napriek triumfu nad svojim ...

QUÉBEC CITY 13. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Dánska zvíťazili v poslednom stretnutí osemfinálovej E-skupiny na majstrovstvách sveta v kanadskom Québecu nad reprezentáciou Bieloruska 3:2 po predĺžení, ale aj napriek triumfu nad svojim súperom obsadili v E-skupine posledné šieste miesto. Bielorusom patrí piata pozícia, ani jeden z týchto súperov si štvrťfinálovú miestenku nevybojoval Bielorusi boli strelecky aktívnejší, ale skóre duelu otvoril v 24. min dánsky útočník Kim Staal. O šesť minút na to mal ten istý hráč šancu zvýšiť na 2:0, no trestné strieľanie na gól nepremenil. Zverencom trénera Curta Frasera sa podarilo prevahu korunovať gólovo až v 56. min Ugarovom a o dve minúty ho napodobnil Meleško. Dáni však nezložili zbrane a počas záverečnej power play 38 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal na 2:2 Regin. Nasledovalo predĺženie a v ňom rozhodol o triumfe Dánska svojim druhým gólom v zápase Regin. Dáni v konečnom účtovaní obsadili na svetovom šampionáte 12. miesto, Bielorusi skončia pravdepodobne na deviatej pozícii. Výsledok pondelňajšieho zápasu osemfinálovej E-skupiny na 72. majstrovstvách sveta v hokeji v kanadskom Halifaxe: E-skupina (Québec City): Bielorusko - Dánsko 2:3 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1) Góly: 56. Ugarov (Grabovskij, Kosťučenok), 58. Meleško (Zaďoľonov, Denisov) - 24. K. Staal (Morten Green, Nielsen), 60. Regin, 63. Regin Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Ország (SR), Sterns (USA) - Eglitis (Lot.), Semionov (Est.), 8517 divákov Zostavy: Bielorusko: Koval - Salej, Denisov, Kosťučenok, Leontijev, Kolosov, Žurik, Baško - Dudik, Kurilin, Kulakov - Ugarov, Michaľov, Grabovskij - Meleško, Kaľužnyj, Čupris - A. Kosticyn, Zaďoľonov Dánsko: Galbraith - Lassen, Nielsen, Dahlmann, Damgaard, Andreasen, Bodker, Schaarup - K. Staal, Morten Green, Regin - Hansen, Madsen, Eller - Hardt, Christensen, Degn - Dresler, Nordby, Lykkeskov - Kjargaard Konečná tabuľka E-skupiny (Québec): 1. Rusko 5 3 2 0 0 21:13 13 2. Česko 5 2 1 1 1 20:14 9 3. Švédsko 5 3 0 0 2 23:16 9 4. Švajčiarsko 5 3 0 0 2 16:15 9 ---------------------------------------------- 5. Bielorusko 5 0 0 3 2 13:18 3 6. Dánsko 5 0 1 0 4 9:26 2 Poznámka: počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase (3 body), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 bod), prehry v riadnom čase (0 bodov), skóre, body. SITA