Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. júna 2019

Nemecká banková asociácia: Fúzie bánk v Európe sú nevyhnutnosťouFrankfurt nad Mohanom.Zdieľať
Frankfurt nad Mohanom. Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 11. júna (TASR) - Cezhraničné fúzie v európskom bankovom sektore sú čím ďalej, tým viac nevyhnutnosťou, keďže pozícia finančných inštitúcií v eurozóne neustále slabne.


"Z môjho pohľadu iná cesta prakticky neexistuje," povedal v rozhovore pre utorkové vydanie nemeckého ekonomického denníka Handelsblatt šéf Asociácie nemeckých bánk (BdB). Ako dodal, bol by to pozitívny krok, európska ekonomika potrebuje totiž silné banky.

Za posledných 12 mesiacov klesla trhová kapitalizácia viacerých veľkých bánk v Európe zhruba o štvrtinu. Ich americkí konkurenti sú v podstatne lepšej pozícii, čo zároveň znamená, že majú prístup aj k väčšiemu počtu transakcií.

Šéf BdB odmietol, že by hrozilo ovládnutie nemeckých bánk americkými rivalmi. Pre americké banky je omnoho zaujímavejší domáci trh a akvizície v Európe by neboli lacnou záležitosťou. "Nezdá sa, že by toto bolo teraz na programe," povedal.

Diskusie o fúzii nemeckých bánk Commerzbank a Deutsche Bank sa v apríli skončili, špekulácie o prípadnej fúzii, či už v súvislosti s týmito bankami, alebo inými, však pokračujú. Dôvodom je potreba zníženia nákladov a posilnenia vplyvu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čína žiada USA, aby prestali zasahovať do záležitostí Hongkongu
<< predchádzajúci článok
Výbor pre bezpečnosť rozhodol o zvýšení dôchodku politických väzňov

Nemecká banková asociácia: Fúzie bánk v Európe sú nevyhnutnosťou - diskusné fórum čitateľov