Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2019

Výbor pre bezpečnosť rozhodol o zvýšení dôchodku politických väzňovParlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť v utorok jednomyseľne schválil poslaneckú novelu zákona o príplatku k dôchodku politických väzňov. Za hlasovali aj poslanci ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 11. júna (TASR) – Parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť v utorok jednomyseľne schválil poslaneckú novelu zákona o príplatku k dôchodku politických väzňov. Za hlasovali aj poslanci Ľubomír Galko (SaS) a Marian Kotleba (ĽSNS).


Novela zákona by mala prilepšiť dôchodcom a rodinám, ktorých v minulosti väznil komunistický režim z politických dôvodov. Ľudia, ktorí strávili vo väzení päť rokov, by si tak mohli prilepšiť k dôchodku až o vyše 100 eur, tí, ktorí boli väznení rok, o 23,9 eura. Ide o návrh skupiny poslancov Antona Hrnka, Jaroslava Pašku, Štefana Zelníka, Magdalény Kuciaňovej a Juraja Soboňu (všetci SNS).

„Je povinnosťou súčasných generácii mierniť krivdy, ktoré boli spáchané na odporcoch komunistického režimu a ich blízkych osobách v období totality. Vzhľadom na to, že ekonomika Slovenskej republiky má v súčasnosti rastúci trend, máme za to, že tieto ekonomické výsledky by mali pocítiť aj osoby, ktoré za slobodu a demokraciu bojovali v tých najzložitejších časoch perzekúcie a totality," uvádza sa v dôvodovej správe zákona.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecká banková asociácia: Fúzie bánk v Európe sú nevyhnutnosťou
<< predchádzajúci článok
Francúzsko si prevzalo troch svojich džihádistov

Výbor pre bezpečnosť rozhodol o zvýšení dôchodku politických väzňov - diskusné fórum čitateľov