Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. septembra 2022

Nemecko je ochotné prijímať Rusov utekajúcich pred mobilizáciou, cestu do Európy musia mať podľa hovorcu kancelára otvorenúNemeckí predstavitelia naznačujú, že ich krajina je otvorená prijímaniu ruských utečencov. „Mnohí Rusi, ktorých teraz povolávajú, sa nechcú zúčastniť na tejto vojne. To je dobrý znak," povedal ...Zdieľať
finland_russia_66104 3eae2f7a40b249c994c619291bde3451 676x451 23.9.2022 (Webnoviny.sk) - Nemeckí predstavitelia naznačujú, že ich krajina je otvorená prijímaniu ruských utečencov. „Mnohí Rusi, ktorých teraz povolávajú, sa nechcú zúčastniť na tejto vojne. To je dobrý znak," povedal novinárom na pravidelnej tlačovej konferencii hovorca nemeckého kancelára Steffen Hebestreit.

Únia musí nájsť riešenie


„Musí zostať otvorená cesta pre Rusov na príchod do Európy a tiež do Nemecka," konštatoval. Informuje o tom portál cnn.com.

Hovorca kancelára konštatoval, že členské štáty Európskej únie musia nájsť „životaschopné riešenie", ako sa zaoberať tými, ktorí majú výhrady svedomia voči „čiastočnej mobilizácii" ruského prezidenta Vladimira Putina.

Podľa jeho slov pred udelením azylu sa musia preskúmať motívy týchto ľudí.

Rusi by mohli požiadať o azyl


Vo štvrtok nemecké rezorty zahraničia a vnútra naznačili, že utekajúci občania Ruska by mohli v Nemecku požiadať o azyl.

„Dezertéri, ktorým hrozia vážne represie, spravidla môžu dostať v Nemecku ochranu," povedala pre denník Frankfurter Allgemeine Zeitung nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová.Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko je ochotné prijímať Rusov utekajúcich pred mobilizáciou, cestu do Európy musia mať podľa hovorcu kancelára otvorenú © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie zostali dvaja kandidáti, zvyšní dvaja nemali bezpečnostnú previerku
<< predchádzajúci článok
Ukrajinská armáda oslobodila dedinu v Doneckej oblasti a získala späť pozície v smere na Bachmut