Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. decembra 2012

Nemecko má vyrovnaný rozpočet skôr, ako čakaloVďaka stabilite svojej ekonomiky dosiahne Nemecko vyrovnaný rozpočet už tento rok, čo je skôr, ako sa očakávalo, povedala v nedeľu hovorkyňa nemeckého ministerstva financií. Potvrdila tak ...Zdieľať
nemecko BERLÍN 3. decembra (WEBNOVINY) - Vďaka stabilite svojej ekonomiky dosiahne Nemecko vyrovnaný rozpočet už tento rok, čo je skôr, ako sa očakávalo, povedala v nedeľu hovorkyňa nemeckého ministerstva financií.


Potvrdila tak správu vydanú v časopise Spiegel.

Len pred niekoľkými mesiacmi pritom Nemecko predpokladalo, že rok 2012 ukončí s deficitom 0,5 % hrubého domáceho produktu (HDP) pri zarátaní spolkových, krajinných, samosprávnych a sociálnych financií. Minulý rok Nemecko uzavrelo s deficitom asi 1 % HDP.

Zlepšenie priniesli nižšie úroky na pôžičky spolkovej vlády, ako aj nízka nezamestnanosť, vďaka ktorej pritiekli do sociálnej pokladnice ďalšie financie, povedala hovorkyňa ministerstva.

Pomer HDP k zadlženosti štátu tiež v roku 2012 dosiahol 81,5 %, čo je o 2 percentuálne body menej, ako sa predpokladalo. V strednodobých projekciách ministerstvo predpokladá, že v rokoch 2013 a 2014 by Nemecko mohlo dosiahnuť rozpočtový prebytok vo výške 0,5 % HDP.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Británia zintenzívňuje boj proti bohatým neplatičom daní
<< predchádzajúci článok
Vladimir Putin bude s premiérom Turecka riešiť aj rakety

Nemecko má vyrovnaný rozpočet skôr, ako čakalo - diskusné fórum čitateľov