Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. decembra 2012

Vladimir Putin bude s premiérom Turecka riešiť aj raketyNa očakávanú návštevu Turecka v pondelok zavíta ruský prezident Vladimir Putin, ktorý sa stretne s premiérom Recepom Tayyipom Erdoganom. Obaja lídri sa budú v Istanbule snažiť nájsť ...Zdieľať
putinerdogan ANKARA 3. decembra (WEBNOVINY) - Na očakávanú návštevu Turecka v pondelok zavíta ruský prezident Vladimir Putin, ktorý sa stretne s premiérom Recepom Tayyipom Erdoganom.


Obaja lídri sa budú v Istanbule snažiť nájsť riešenie aktuálnych problémov medzi oboma krajinami.

Tie sa týkajú Sýrie - či už ide o októbrové zastavenie sýrskeho lietadla smerujúceho z Moskvy do Damasku alebo o minulotýždňovú iniciatívu Turkov, ktorí požiadali NATO o rozmiestnenie amerických rakiet Patriot na hranici so susednou krajinou. Rusi na oba kroky tureckej vlády reagovali s pobúrením.

Putin mal pôvodne prísť do Ankary v októbri, no návštevu krátko po incidente s lietadlom zrušil. Rusi popreli súvislosť medzi oboma udalosťami a až neskôr sa na verejnosť dostali informácie o zdravotných problémoch dlhoročného lídra Ruska. Ten by mal počas prítomnosti v prevažne moslimskej krajine podpísať viacero obchodných dohôd týkajúcich sa predovšetkým oblasti energetiky. Rusi sú totiž najväčším dodávateľom zemného plynu pre Turecko a taktiež plánujú Turkom postaviť ich prvú atómovú elektráreň.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecko má vyrovnaný rozpočet skôr, ako čakalo
<< predchádzajúci článok
Pondelok bude oblačný, Slovensko potrápi sneh aj poľadovica

Vladimir Putin bude s premiérom Turecka riešiť aj rakety - diskusné fórum čitateľov