Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. septembra 2023

Nemecko neuvažuje o uzavretí hraníc s Českom. Strašiť je jednoduchá vec, reagoval na Fica premiér ÓdorNie je pravda, že Nemecko uvažuje o uzavretí hraníc s Českom. Uviedol to predseda vlády Ľudovít Ódor v relácii RTVS O 5 minút 12 s tým, že je v kontakte aj s ministrom ...Zdieľať
64f863cf99622475627876 676x456 24.9.2023 (SITA.sk) - Nie je pravda, že Nemecko uvažuje o uzavretí hraníc s Českom. Uviedol to predseda vlády Ľudovít Ódor v relácii RTVS O 5 minút 12 s tým, že je v kontakte aj s ministrom vnútra Českej republiky a s nemeckými partnermi, ktorí ho ubezpečili, že nič také zatiaľ nie je v pláne.


Ako uviedol premiér, Nemecko neuvažuje o tom, že zavedie hraničné kontroly s Českom, ale o tom, že s českými partnermi vytvoria hliadky na českej strane hranice, a budú robiť presne to, čo slovenskí policajti s Maďarskom.

Uzavretie hraníc je nákladné


Uviedol to Ľudovít Ódor s tým, že aj Nemcom je jasné, že hermetické uzavretie hraníc je extrémne nákladné, a nie vždy pomôže.

„Strašiť je jednoduchá vec, ale zatiaľ všetky krajiny hľadajú riešenia. To, čo treba urobiť, je lepšie chrániť vonkajšie hranice EÚ," uviedol Ódor.

Robert Fico (Smer-SD) v nedeľu vyhlásil, že Nemci idú prijať mimoriadne vážne rozhodnutie, ktoré bude ovplyvňovať Slovensko.

Fico a hraničné kontroly


Ako vysvetlil, z nemeckého prostredia majú informácie, že Nemecko pripravuje v súvislosti s nelegálnou migráciou zavedenie hraničnej kontroly s Českou republikou.

„Hovoril o tom príslušný minister, začínajú to hovoriť najvyšší predstavitelia Nemecka, preto očakávame, že Nemecko zavedie hraničné kontroly s Českom, čo znamená, že Česká republika zavedie hraničné kontroly so Slovenskom," uviedol Fico a dodal, že bude tým pádom pre migrantov problém prejsť na druhú stranu.


Zdroj: SITA.sk - Nemecko neuvažuje o uzavretí hraníc s Českom. Strašiť je jednoduchá vec, reagoval na Fica premiér Ódor © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Personálne agentúry bijú na poplach, urgentne potrebujú zamestnať cudzincov z tretích krajín
<< predchádzajúci článok
Ukrajinci prerezávajú zásobovacie trasy Rusov smerom na Bachmut, jednu už dosiahli