Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. marca 2024

Nemecko očakáva pre ďalšie štrajky rušenie letov a vlakových spojov, dotknú sa približne 200-tisíc cestujúcichZrušenie tisícov letov a vlakových spojov očakávajú tento týždeň v Nemecku po tom, ako dva odborové zväzy v pondelok vyzvali na ďalšie štrajky za zvýšenie miezd a zlepšenie pracovných podmienok. Odborové ...Zdieľať
germany_lufthansa_strike_68855 676x445 4.3.2024 (SITA.sk) - Zrušenie tisícov letov a vlakových spojov očakávajú tento týždeň v Nemecku po tom, ako dva odborové zväzy v pondelok vyzvali na ďalšie štrajky za zvýšenie miezd a zlepšenie pracovných podmienok. Odborové zväzy GDL a Ver.di ohlásili štrajky na štvrtok a piatok.


Podľa prvých odhadov spoločnosti Lufthansa sa dvojdňový štrajk dotkne približne 200-tisíc cestujúcich. Znamená to, že zrušiť môžu približne tisíc letov denne ako počas predchádzajúcich štrajkov, informovala nemecká tlačová agentúra dpa.

Odborový zväz Ver.di požaduje pre takmer 25-tisíc pozemných pracovníkov spoločnosti Lufthansa zvýšenie platov o 12,5 percenta, čiže najmenej o 500 eur mesačne. Štrajk v diaľkovej a regionálnej železničnej doprave sa začne vo štvrtok o druhej ráno a ovplyvní milióny cestujúcich.

 Podľa GDL bude štrajk trvať do piatka do jednej popoludní. Okrem zvýšenia platov GDL požaduje aj skrátenie pracovného času z 38 na 35 hodín týždenne, čo spoločnosť Deutsche Bahn odmieta.


Zdroj: SITA.sk - Nemecko očakáva pre ďalšie štrajky rušenie letov a vlakových spojov, dotknú sa približne 200-tisíc cestujúcich © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Albánsko opätovne otvorilo leteckú základňu Kuçovë zo sovietskej éry, tentokrát pre NATO
<< predchádzajúci článok
Najvyšší súd USA umožnil bývalému prezidentovi Trumpovi zúčastniť sa na primárkach vo všetkých štátoch