Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. februára 2013

Nemecko pošle vojakov do MaliNemecký parlament vo štvrtok jednoznačne schválil vyslanie 330 nemeckých vojakov do Mali, ktorí by mali byť súčasťou armádneho tímu pod vedením Európskej únie. Úlohou jeho členov ...Zdieľať
mali BERLÍN 28. februára (WEBNOVINY) - Nemecký parlament vo štvrtok jednoznačne schválil vyslanie 330 nemeckých vojakov do Mali, ktorí by mali byť súčasťou armádneho tímu pod vedením Európskej únie.


Úlohou jeho členov bude vytrénovať miestnu armádu a poskytovať im logistickú podporu.

Nemci schválili celkovo dve misie v Mali, z ktorých každá potrvá vyše roka. Vyslanie vojakov podporila drvivá väčšinu členov Bundestagu.

Do Tréningovej misie Európskej únie (EUTM) sa zapojí 180 nemeckých vojakov a jej mandát vyprší o 15 mesiacov. Snahou je poskytnúť pomoc malijskej armáde, ktorá sa snaží nastoliť vládu zákona v islamistickými povstalcami ovládaných častiach africkej krajiny. Ďalší asi 40-členný nemecký kontingent bude trénovať miestne armádne zložky a asi 100 Nemcov bude poskytovať logistickú a administratívnu podporu v oblastiach s nedostatkom vody alebo energetických zdrojov.

Šéfom EUTM je generál Francois Lecointre, ktorý má v pláne do 2. apríla vytrénovať viac ako 2500 členov malijskej armády.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tínedžer vo Fínsku dostal za náhodnú streľbu doživotie
<< predchádzajúci článok
Catherine Ashtonová pochválila Lajčáka, poďakovala mu