Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. decembra 2023

Nemecko sa podľa Scholza musí pripraviť na rozšírenie pomoci Ukrajine, situácia v USA je neistáNemecký kancelár Olaf Scholz na konferencii Sociálnodemokratickej strany Nemecka vyhlásil, že jeho krajina by mala byť pripravená rozšíriť svoju podporu pre Ukrajinu za ...Zdieľať
olaf 676x416 9.12.2023 (SITA.sk) - Nemecký kancelár Olaf Scholz na konferencii Sociálnodemokratickej strany Nemecka vyhlásil, že jeho krajina by mala byť pripravená rozšíriť svoju podporu pre Ukrajinu za situácie, keď pomoc zo strany iných štátov sa zmenšuje. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje nemeckú televíznu stanicu n-tv.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Táto vojna sa pravdepodobne skoro neskončí," povedal Scholz. Preto je podľa neho nevyhnutné, „aby sme dlhodobo dokázali robiť, čo je potrebné“, a to „naďalej podporovať Ukrajinu v jej obrannom boji“.

Nemecko musí byť pripravené robiť ešte viac, keď podpora zo strany iných oslabuje, povedal kancelár zjavne v narážke na neistú politickú situáciu v USA pred budúcoročnými prezidentskými voľbami.Zdroj: SITA.sk - Nemecko sa podľa Scholza musí pripraviť na rozšírenie pomoci Ukrajine, situácia v USA je neistá © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko na Ukrajine zintenzívňuje útoky, podľa Estónska za týždeň stratilo 10-tisíc vojakov
<< predchádzajúci článok
Kyjev začal odstraňovať pamätník veliteľa Červenej armády Mykolu Ščorsa