Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. decembra 2023

Rusko na Ukrajine zintenzívňuje útoky, podľa Estónska za týždeň stratilo 10-tisíc vojakovPodľa estónskej vojenskej spravodajskej služby Rusko v najbližších týždňoch napriek veľkým stratám zintenzívni svoju ofenzívu proti Ukrajine. Svedčí o tom preskupovanie ruských síl. Povedal to ...Zdieľať
12 1 676x451 9.12.2023 (SITA.sk) - Podľa estónskej vojenskej spravodajskej služby Rusko v najbližších týždňoch napriek veľkým stratám zintenzívni svoju ofenzívu proti Ukrajine. Svedčí o tom preskupovanie ruských síl.


Povedal to šéf estónskeho obranného spravodajstva Ants Kiviselg. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje správu estónskeho verejnoprávneho vysielateľa ERR.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Kiviselg poznamenal, že intenzita bojových akcií Ruska proti Ukrajine sa v priebehu uplynulého týždňa zvýšila o štvrtinu. Hlavným terčom ruskej ofenzívy zostáva mesto Avdijivka. „Rusko tiež vyvíja tlak na frontoch pri mestách Bachmut a Marinka," povedal Kiviselg.

Šéf estónskej vojenskej spravodajskej služby však dodal, že Rusko za uplynulý týždeň stratilo približne 10-tisíc vojakov. Poukázal aj na to, že Ukrajine sa darí udržiavať si obranu a zachovávať predmostie na východnom brehu Dnipra.Zdroj: SITA.sk - Rusko na Ukrajine zintenzívňuje útoky, podľa Estónska za týždeň stratilo 10-tisíc vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Námestie slobody zmení tvár, Banská Bystrica už pozná víťaza súťaže (foto)
<< predchádzajúci článok
Nemecko sa podľa Scholza musí pripraviť na rozšírenie pomoci Ukrajine, situácia v USA je neistá