Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. novembra 2023

Nemecko tento rok čaká pokles hospodárstva, tvrdí panel ekonomických expertovNemecké hospodárstvo sa v tomto roku podľa vládneho panelu nezávislých ekonomických poradcov zmenší o 0,4 percenta a v budúcom roku dosiahne len relatívne mierny rast, a to na úrovni 0,7 percenta. Panel to uviedol ...Zdieľať
8.11.2023 (SITA.sk) - Nemecké hospodárstvo sa v tomto roku podľa vládneho panelu nezávislých ekonomických poradcov zmenší o 0,4 percenta a v budúcom roku dosiahne len relatívne mierny rast, a to na úrovni 0,7 percenta. Panel to uviedol v správe, ktorú zverejnil v stredu.


Marcová prognóza panelu rátala s tým, že nemecký hrubý domáci produkt sa v tomto roku zväčší o 0,2 percenta a v roku 2024 posilní o 1,3 percenta. Šéfka panelu Monika Schnitzerová uviedla, že „hospodárske oživenie v Nemecku sa oneskoruje a stále ho spomaľuje energetická kríza a zníženie reálnych príjmov v dôsledku inflácie".

Schnitzerová dodala, že obchodné prostredie Nemecka sťažilo zvyšovanie úrokových sadzieb centrálnych bánk a ekonomická slabosť v Číne. Vysoké úroky podľa nej okrem toho tlmia domáce nemecké investície a stavebníctvo.


Zdroj: SITA.sk - Nemecko tento rok čaká pokles hospodárstva, tvrdí panel ekonomických expertov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo Vysokých Tatrách platí pre zrútený chodník mimoriadna situácia, nevylučuje sa ani celkové uzavretie úseku (foto)
<< predchádzajúci článok
ÚPN sa voči útokom Blahu ohradzuje. Poukazuje na práva Dubovského a dodáva, že sloboda slova nie je bezhraničná