Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. septembra 2019

Nemecko zvažuje zákonnú povinnosť delenia sa o dáta v dopraveNemecké ministerstvo dopravy preveruje zákonné predpoklady na zavedenie všestranných aplikácií v oblasti mobility, ktoré by spotrebiteľom umožňovali kúpiť cestovný ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Berlín 11. septembra (TASR) - Nemecké ministerstvo dopravy preveruje zákonné predpoklady na zavedenie všestranných aplikácií v oblasti mobility, ktoré by spotrebiteľom umožňovali kúpiť cestovný lístok, rezervovať si auto alebo bicykel. Ako pre poludňajší magazín televíznej stanice ARD povedal predstaviteľ ministerstva Steffen Bilger, prepravné spoločnosti by sa mali deliť o svoje dáta, "ak to bude užitočné pre spotrebiteľa".


Na to, aby bolo možné takéto aplikácie ponúkať, musia byť jednotliví prevádzkovatelia povinní spolupracovať. V niektorých krajinách, napríklad vo Fínsku, je takáto výmena dát prikázaná zákonom. "Zvažujeme, či vytvoríme rovnakú legislatívnu povinnosť, ako je to vo Fínsku," povedal Bilger.

Hoci už existujú regionálne modelové projekty, k zásadnému prielomu ešte nedošlo. Autobusoví prepravcovia sa musia informačne deliť o svoje jazdné intervaly a meškania, prevádzkovatelia car-sharingu zas o svoje lokality a ceny. Ministerstvo si do roka 2021 stanovilo za prioritný cieľ plošne zabezpečiť rýchly internet, aby spotrebitelia mohli svoje aplikácie používať kdekoľvek.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hongkonská burza podala nečakanú ponuku na prevzatie londýnskej LSE
<< predchádzajúci článok
Výbor preskúma vzdanie sa mandátu M.Jankovskej a ďalších budúci týždeň

Nemecko zvažuje zákonnú povinnosť delenia sa o dáta v doprave - diskusné fórum čitateľov