Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. septembra 2019

Hongkonská burza podala nečakanú ponuku na prevzatie londýnskej LSEHongkonská burza HKEX podala nevyžiadanú ponuku na londýnsku burzu LSE za viac ako 35 miliárd eur. Uviedla to HKEX s tým, že ponuka platí v prípade, že LSE ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Londýn/Hongkong 11. septembra (TASR) - Hongkonská burza HKEX podala nevyžiadanú ponuku na londýnsku burzu LSE za viac ako 35 miliárd eur. Uviedla to HKEX s tým, že ponuka platí v prípade, že LSE neuskutoční prevzatie analytickej a dátovej spoločnosti Refinitiv.


Nečakaná ponuka na prevzatie LSE zahrnuje aj prevzatie jej dlhu. "HKEX oznamuje, že dnes predložila správnej rade LSE ponuku na spojenie obidvoch spoločností," informovala v stredu HKEX. Dodala, že ponuka má hodnotu 31,6 miliardy libier (35,44 miliardy eur) vrátane dlhu v hodnote 2 miliardy libier.

Hongkonská burza urobila nečakaný krok v období politických otrasov ako v Hongkongu, tak v Londýne, ktorý sa pripravuje na odchod z Európskej únie. Podľa nej by spojenie búrz vytvorilo podstatne silnejšieho globálneho hráča, ktorý bude schopný lepšie konkurovať americkým rivalom ako ICE a CME.

Aj samotná LSE má už dlhší čas záujem o výraznejšie presadenie sa v Ázii, informovala agentúra Reuters. Ako dodala, LSE len nedávno začala spolupracovať s konkurentom Hongkongu, burzou v Šanghaji.

Čo sa týka ponuky od HKEX, LSE informovala, že ju preskúma. Dodala však, že aj naďalej plánuje prevziať spoločnosť Refinitiv, ktorú v súčasnosti vlastní konzorcium na čele s americkou investičnou spoločnosťou Blackstone.

(1 EUR = 0,89133 GBP)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Reštaurácie majú informovať spotrebiteľov o pôvode mäsa
<< predchádzajúci článok
Nemecko zvažuje zákonnú povinnosť delenia sa o dáta v doprave

Hongkonská burza podala nečakanú ponuku na prevzatie londýnskej LSE - diskusné fórum čitateľov