Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    MS 2010 v JAR

12. júla 2010

Nemecký mladík Müller s dvoma prestížnymi cenamiThomas Müller sa po zisku bronzovej medaily ako člen tímu Nemecka teší v závere svetového šampionátu vo futbale z ďalších dvoch prestížnych ocenení. Iba 20-ročný ...Zdieľať
muller Foto: SITA/AP


JOHANNESBURG 11. júla (WEBNOVINY) - Thomas Müller sa po zisku bronzovej medaily ako člen tímu Nemecka teší v závere svetového šampionátu vo futbale z ďalších dvoch prestížnych ocenení. Iba 20-ročný útočník Bayernu Mníchov sa ako autor piatich gólov a troch asistencií stal najproduktívnejším hráčom práve skončených majstrovstiev sveta a vyslúžil si Zlatú kopačku. Tiež sa stal najlepším mladým hráčom MS 2010.

O jeho prvenstve v súboji o Zlatú kopačku pred rovnako päťgólovými strelcami Diegom Forlánom, Wesleyom Sneijderom a Davidom Villom rozhodla práve skutočnosť, že mal na konte aj tri asistencie. Jeho prvenstvo medzi mladými hráčmi sa zrodilo v hlasovaní technickej skupiny FIFA, ktorej členovia mali počas MS 2010 za úlohu sledovať práve výkony tejto kategórie futbalistov. Müller dostal v záverečnom výbere prednosť pred Ghančanom Andrem Ayewom a Mexičanom Giovannim dos Santosom.

SITA, AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Konečný prehľad červených a žltých kariet
<< predchádzajúci článok
Amsterdamská oranžová agónia a všadeprítomné ticho