Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    MS 2010 v JAR

12. júla 2010

Amsterdamská oranžová agónia a všadeprítomné tichoTicho zavládlo v nedeľu na amsterdamskom námestí Museumplein, kde približne 180-tisíc fanúšikov sledovalo na veľkoplošnej obrazovke johannesburské finále futbalových majstrovstiev ...Zdieľať
hol Foto: SITA/AP


HAAG 11. júla (WEBNOVINY) - Ticho zavládlo v nedeľu na amsterdamskom námestí Museumplein, kde približne 180-tisíc fanúšikov sledovalo na veľkoplošnej obrazovke johannesburské finále futbalových majstrovstiev sveta Holandsko - Španielsko. "Oranjes" totiž prepásli šancu na premiérový titul pre majstrov sveta a svojmu súperovi podľahli 0:1 po predĺžení, keď v 116. min skóroval Andrés Iniesta.

Po poslednom hvizde rozhodcu fanúšikovia zložili svoje hlavy do rúk, búrlivá a sviatočná atmosféra sa zmenila na smútok. Zvuk z vuvuziel utíchol. Niektorí priaznivci plakali, iní ležali tvárou na zemi, iní v tichosti opúšťali námestie, ktoré býva zvyčajne pokojné, no teraz sa zmenilo v nešťastné oranžové more z dresov, klobúkov, vlajok či transparentov návštevníkov. Mnohí z nich mali pomaľované tváre národnými symbolmi, ktoré však boli tentokrát smutné, ani vikingské helmy nevzbudzovali taký dojem, ako inokedy.

Fanúšikovia zaplnili aj viac ako 100 barov a reštaurácií v Amsterdame, na domoch viali vlajky, no Holandsko napriek skvelej futbalovej atmosfére v predchádzajúcich dňoch skončilo vo finále na štíte španielskeho súpera.

SITA, AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecký mladík Müller s dvoma prestížnymi cenami
<< predchádzajúci článok
Držiteľom Zlatej lopty Uruguajčan Forlán