Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. októbra 2019

Nemecký Volkswagen zvyšuje zásoby svojich áut v BritániiAutomobilka Volkswagen (VW) zvyšuje zásoby svojich áut v Británii. Podobne ako ďalšie firmy sa obáva, že ostrovná krajina a Európska únia sa do stanoveného termínu ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP Photo
Berlín 9. októbra (TASR) - Automobilka Volkswagen (VW) zvyšuje zásoby svojich áut v Británii. Podobne ako ďalšie firmy sa obáva, že ostrovná krajina a Európska únia sa do stanoveného termínu brexitu na podmienkach ďalších vzťahov nedohodnú. Uviedla to v stredu nemecká firma, zároveň však upozornila, že v prípade dovozných ciel budú vyššie zásoby iba dočasným riešením.


Británia by mala opustiť EÚ 31. októbra, zatiaľ však stále nie je isté, či to bude s dohodou, bez nej, alebo či sa brexit opäť neodloží, ako to žiada britský parlament v prípade nedohody. Riziko odchodu Británie z EÚ bez dohody a neistota, ako sa budú vyvíjať ďalšie vzťahy medzi Londýnom a Bruselom, núti firmy robiť opatrenia na zmiernenie negatívnych dôsledkov potenciálnych dovozných ciel.

"Optimalizovali sme úroveň zásob smerom nahor s cieľom oddialiť na určitý čas dôsledky potenciálnych dovozných ciel, naše možnosti sú však obmedzené," povedal pre agentúru Reuters Jürgen Stackmann, člen predstavenstva značky Volkswagen pre predaj a marketing. "Ak zavedú dovozné clá, nebudeme schopní ich absorbovať, alebo kompenzovať náklady. Musíme byť realisti, autá budú pre zákazníkov drahšie," dodal Stackmann.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ďalších 99 škôl zo Slovenska získalo certifikát Zelenej školy
<< predchádzajúci článok
Odsun znepriatelených jednotiek na východe Ukrajiny sa opäť nepodaril

Nemecký Volkswagen zvyšuje zásoby svojich áut v Británii - diskusné fórum čitateľov