Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

15. mája 2022

Nemka dorazila na MS vo Fínsku na bicykli, na cestách strávila viac ako tri týždneTri a pol týždňa na cestách a približne 2-tisíc odjazdených kilometrov. Toto všetko sa rozhodla podstúpiť Nemka Ramona Ruhlandová, ktorá sa z domoviny na bicykli vybrala do dejiska hokejových majstrovstiev ...Zdieľať
gettyimages 874244168 1 676x451 15.5.2022 (Webnoviny.sk) - Tri a pol týždňa na cestách a približne 2-tisíc odjazdených kilometrov. Toto všetko sa rozhodla podstúpiť Nemka Ramona Ruhlandová, ktorá sa z domoviny na bicykli vybrala do dejiska hokejových majstrovstiev sveta vo Fínsku.


Ako referuje web Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), Ruhlandová začala túto misiu plánovať asi pred tromi mesiacmi. Zbalila si to najnutnejšie, malý stan a spacák, plynový varič a nejaké ultraľahké oblečenie. Na Veľkonočný pondelok konečne vyrazila.


Nemka milujúca hokej išla najprv do Poľska, ďalej prešla cez ruskú Kaliningradskú oblasť a potom šliapala do pedálov pozdĺž pobrežia Baltského mora cez Litvu, Lotyšsko a Estónsko.

Denne prešla na bicykli 80 až 90 kilometrov. Počas svojej púte si však dopriala aj odpočinok, aby bližšie spoznala niektoré zaujímavé miesta na svojej trase. V utorok po 22 dňoch intenzívneho bicyklovania dorazila do estónskeho Tallinnu a odtiaľ sa vo štvrtok preplavila trajektom do Fínska. V Helsinkách plánuje stráviť 10 dní, pozrieť si zápasy Nemecka a následne sa vydá na cestu domov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nemka dorazila na MS vo Fínsku na bicykli, na cestách strávila viac ako tri týždne © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Masný ukončil hráčsku kariéru, trikrát ho vyhlásili za najlepšieho slovenského volejbalistu
<< predchádzajúci článok
FC Liverpool získal FA Cup, vo finálovom rozstrele zdolal Chelsea