Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

19. novembra 2020

Nepovolenú stavbu pod Mostom SNP odstránia, objekt bol pri kultúrnej pamiatke nevhodnýInvestor začal s odstraňovaním nepovolenej stavby pod Mostom SNP v Bratislave, mesto vyhlási novú architektonickú súťaž. O začatí odstraňovania nepovolenej stavby pod Mostom SNP informoval primátor ...Zdieľať
125956062_1741890632635595_2318111220446022662_o 676x451 19.11.2020 - Investor začal s odstraňovaním nepovolenej stavby pod Mostom SNP v Bratislave, mesto vyhlási novú architektonickú súťaž. O začatí odstraňovania nepovolenej stavby pod Mostom SNP informoval primátor Bratislavy Matúš Vallo na sociálnej sieti.


"V stredu začal nájomca priestorov reštaurácie UFO na pylóne Mosta SNP so samotným odstraňovaním nepovolenej stavby vstupného objektu. Nové architektonické riešenie nástupu do priestorov na vrchu mostného pylónu bude hlavné mesto hľadať architektonickou súťažou návrhov, ktorú pripravuje Metropolitný inštitút Bratislavy," uviedol Vallo a dodal, že vzhľadom na to, že Most SNP je národnou kultúrnou pamiatkou, pri príprave súťažných podkladov spolupracuje mesto s Krajským pamiatkovým úradom.

Na mieste vstupu do reštaurácie UFO na petržalskej strane Mosta SNP vznikla v roku 2018 drevená stavba, ktorej umiestnenie sa stretlo s výrazným odporom verejnosti. Spoločnosť Zemegula, ktorá prevádzkuje reštauráciu a vyhliadku na vrchole mosta, mala priestor pôvodne iba zrekonštruovať, namiesto toho však začala s výstavbou nového objektu. Spoločnosť mala povolenie len na rekonštrukciu schodiska a plošiny, navyše nový objekt nerešpektoval podmienky zadané hlavnou architektkou Bratislavy ani skutočnosť, že Most SNP bol vyhlásený za Národnú kultúrnu pamiatku.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Nepovolenú stavbu pod Mostom SNP odstránia, objekt bol pri kultúrnej pamiatke nevhodný © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európskej únii hrozí rozpočtové provizórium, Korčok stále vidí šancu na dohodu
<< predchádzajúci článok
Policajti počas protivládneho protestu nepoužili zásahové výbušky, odvracali hodené predmety

Nepovolenú stavbu pod Mostom SNP odstránia, objekt bol pri kultúrnej pamiatke nevhodný - diskusné fórum čitateľov