Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. decembra 2011

Nezamestnanosť na Slovensku je tretia najvyššia v rámci OECDPriemerná miera nezamestnanosti v rámci krajín združených v Organizácii pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) bola v októbri na úrovni 8,3 %, čo je rast oproti septembru o 0,1 percentuálneho ...Zdieľať
nezamestnanost BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) - Priemerná miera nezamestnanosti v rámci krajín združených v Organizácii pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) bola v októbri na úrovni 8,3 %, čo je rast oproti septembru o 0,1 percentuálneho bodu.


Nezamestnanosť tiež mierne vzrástla v rámci eurozóny, a to na 10,3 % zo septembrových 10,2 %. V októbri tohto roka bolo v celej OECD 45,1 mil. nezamestnaných, čo bolo o 1,5 mil. menej ako v októbri 2010, avšak stále o 14,1 mil. viac ako v októbri 2008.

Na Slovensku bola v októbri miera nezamestnanosti na úrovni 13,6 %. To predstavuje medziročný pokles o 0,6 percentuálneho bodu.

V rámci krajín OECD, z ktorých boli údaje k dispozícii, bola miera nezamestnanosti v SR tretia najvyššia po Španielsku (22,8 %) a Írsku (14,3 %). Informovala o tom v utorok OECD.

V Španielsku nezamestnanosť oproti októbru minulého roka vzrástla o 2,3 percentuálneho bodu a v Írsku o 0,1 percentuálneho bodu. V rámci celej Európskej únie bola v októbri nezamestnanosť na úrovni 9,8 %, čo bolo o 0,2 percentuálneho bodu viac ako v rovnakom mesiaci minulého roka.

V USA, odkiaľ boli k dispozícii údaje už za november, sa nezamestnanosť medziročne znížila o 1,2 percentuálneho bodu na 8,6 %. V Kanade v novembri nezamestnanosť klesla o 0,2 percentuálneho bodu na 7,4 %.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Belgicku hádzal muž granáty, zranil 10 ľudí
<< predchádzajúci článok
Mesto chce uspieť v spore o PKO, hľadá právnikov

Nezamestnanosť na Slovensku je tretia najvyššia v rámci OECD - diskusné fórum čitateľov