Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. januára 2021

Nezamestnanosť na Slovensku sa výrazne nezmenila, najviac ľudí bez práce má ŠpanielskoSezónne upravená miera nezamestnanosti v eurozóne v novembri dosiahla 8,3 percenta. V medzimesačnom porovnaní mierne klesla z októbrovej hodnoty 8,4 percenta. Miera nezamestnanosti sa znížila aj v rámci celej EÚ, ...Zdieľať
thinkstockphotos 477252104 676x451 8.1.2021 (Webnoviny.sk) - Sezónne upravená miera nezamestnanosti v eurozóne v novembri dosiahla 8,3 percenta. V medzimesačnom porovnaní mierne klesla z októbrovej hodnoty 8,4 percenta. Miera nezamestnanosti sa znížila aj v rámci celej EÚ, a to na 7,5 percenta z októbrových 7,6 percenta.


Informoval o tom v piatok štatistický úrad Európskej únie Eurostat. Na Slovensku nezamestnanosť v novembri medzimesačne stagnovala na úrovni 7,1 percenta.

V rámci krajín, z ktorých mal Eurostat údaje k dispozícii, bola v novembri najvyššia nezamestnanosť v Španielsku, a to 16,4 percenta. Na druhej najhoršej priečke bola Litva s mierou nezamestnanosti 10,4 percenta, nasledovaná Talianskom, kde nezamestnanosť dosiahla 8,9 percenta.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nezamestnanosť na Slovensku sa výrazne nezmenila, najviac ľudí bez práce má Španielsko © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Švédsky premiér ľuďom vianočné nákupy neodporúčal, sám obchodným centrám však neodolal
<< predchádzajúci článok
Vakcíny od Pfizeru či AstraZenecy nie sú dôveryhodné, Irán sa spolieha na vývoj vlastnej

Nezamestnanosť na Slovensku sa výrazne nezmenila, najviac ľudí bez práce má Španielsko - diskusné fórum čitateľov