Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. novembra 2021

Nezaočkovaní Gréci vo veku nad 60 rokov budú platiť pokutu 100 eur mesačneObyvatelia Grécka vo veku nad 60 rokov dostanú každý mesiac pokutu 100 eur, ak sa nedajú zaočkovať proti koronavírusu. Toto opatrenie nadobudne účinnosť 16. januára, oznámil v utorok v televíznom ...Zdieľať
koronavirus grecko covid 19 676x451 30.11.2021  - Obyvatelia Grécka vo veku nad 60 rokov dostanú každý mesiac pokutu 100 eur, ak sa nedajú zaočkovať proti koronavírusu. Toto opatrenie nadobudne účinnosť 16. januára, oznámil v utorok v televíznom vystúpení grécky premiér Kyriakos Mitsotakis.


Počet obetí ochorenia COVID-19 v krajine tento týždeň prekročil hranicu 18-tisíc a počet potvrdených infekcií je na rekordných úrovniach. Zhruba štvrtina dospelej populácie krajiny pritom stále nie je zaočkovaná.

Povinné očkovanie Grécko v lete zaviedlo pre zdravotníkov a hasičov. Tým, ktorí sa vakcinovať nedali, prerušili na neurčitý čas pracovný pomer bez vyplácania mzdy. Grécka vláda vylúčila uvalenie nových lockdownov, ale tvrdšími reštrikciami sa orientuje na starších občanov s cieľom chrániť verejné zdravotníctvo v čase, keď je kapacita jednotiek intenzívnej starostlivosti takmer zaplnená.

„Nový variant omikron je pre nás znepokojením,“ povedal Mitsotakis. „Bohužiaľ, z 580-tisíc našich nevakcinovaných spoluobčanov vo veku nad 60 rokov sa len 60-tisíc v novembri objednalo na očkovanie," dodal. „Sú to však najmä ľudia vo veku nad 60 rokov, ktorých treba hospitalizovať, a bohužiaľ prichádzajú o životy. Tieto úmrtia sú zbytočné," poznamenal premiér.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nezaočkovaní Gréci vo veku nad 60 rokov budú platiť pokutu 100 eur mesačne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzi Banskou Bystricou a Sliačom sa zrazili dve autá, nehodu neprežila spolujazdkyňa (foto)
<< predchádzajúci článok
Policajti zaznamenali stovky porušení opatrení, Hamran spomenul aj známy prípad z Trnavy (video)

Nezaočkovaní Gréci vo veku nad 60 rokov budú platiť pokutu 100 eur mesačne - diskusné fórum čitateľov