Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. augusta 2021

Nezaočkovaní pendleri budú potrebovať negatívny PCR test, inak pôjdu do karantényPendleri, ktorí nespĺňajú definíciu plne zaočkovanej osoby, budú môcť chodiť na Slovensko bez povinnosti domácej karantény aj po 1. septembri, ak sa preukážu negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý nie je ...Zdieľať
img_2117 2 676x451 27.8.2021 (Webnoviny.sk) - Pendleri, ktorí nespĺňajú definíciu plne zaočkovanej osoby, budú môcť chodiť na Slovensko bez povinnosti domácej karantény aj po 1. septembri, ak sa preukážu negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý nie je starší ako 7 dní. Takéto osoby sa budú musieť raz do mesiaca zaregistrovať na portáli ehranica.


O zrušení prechodného ustanovenia pre pendlerov sa rozhodlo na medzirezortnej úrovni. Vyplýva to z novely vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR), účinnej od 30. augusta. Vyhláška tak zrušila prechodné ustanovenie, ktoré stanovovalo platnosť režimu pre pendlerov do 1. septembra. Informovala o tom hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

„Ľuďom naďalej dôrazne odporúčame dať sa zaočkovať proti COVID-19, pretože ide o najúčinnejší spôsob, ako zabrániť šíreniu nákazy, zvýšenému počtu hospitalizácií a následnému preťaženiu zdravotníckeho systému,“ dodala Račková.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nezaočkovaní pendleri budú potrebovať negatívny PCR test, inak pôjdu do karantény © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počet obetí útoku v Afganistane narastá, v nemocniciach skončilo viac ako 150 zranených
<< predchádzajúci článok
Cestujete na konci prázdnin do Chorvátska? Colníci na hraniciach stále prísne kontrolujú vstup

Nezaočkovaní pendleri budú potrebovať negatívny PCR test, inak pôjdu do karantény - diskusné fórum čitateľov