20. februára 2018

NHL: Halák pri prehre Islanders s 27 zákrokmi, Chára sa tešil z výhry

V bielom slovenský brankár Jaroslav Halák

V bielom slovenský brankár Jaroslav Halák Foto: TASR/AP
New York 20. februára (TASR) – Hokejisti New Yorku Islanders prehrali v pondelňajšom zápase zámorskej NHL na domácom ľade s Minnesotou Wild 3:5. V bránke domácich stál slovenský reprezentant Jaroslav Halák, ktorý kryl 27 striel hostí.

Minnesota položila základ víťazstva v druhej tretine, keď v priebehu 4 minút a 12 sekúnd nasúkala súperovi tri góly. Dvoma presnými zásahmi sa na výhre Wild podieľal Jason Zucker, po góle a aasistencii pridali Matt Cullen a Tyler Ennis. V drese "divochov" sa strelecky presadil aj švédsky útočník Joel Eriksson Ek, pre ktorého to bol prvý gól po dlhej 50-zápasovej pauze. "Ako tím sa hýbeme správnym smerom a to je to najdôležitejšie. Darí sa nám teraz vyhrávať a to je jediné, o čo sa treba starať," povedal Zucker pre zámorské médiá. Oba tímy tuho bojujú o play off, Minnesota si v Západnej konferencii drží posledné postupové miesto, Islanders sú na východe na deviatej priečke, keď majú rovnaký počet bodov ako Carolina na pozícii s druhou voľnou kartou.

Boston v zostave so Zdenom Chárom zvíťazil na ľade Calgary 2:1 po predĺžení. O zisku dvoch bodov pre Bruins rozhodol v 64. minúte Brad Marchand. Ten si v nájazde rozpohyboval českého brankára Davida Ritticha a puk mu elegantne poslal pomedzi betóny. "Riley Nash ma skvele vysunul. Keď som sa dostal do úniku, chcel som najprv strieľať, no súperov brankár nevyzeral, že mi to zhltne, tak som sa rozhodol zakončiť inak a padlo to dnu," opísal rozhodujúci moment Marchand. Chára odohral 26:48 min. a zapísal si jeden strelecký pokus a tri bodyčeky.

Ottawa s Mariánom Gáboríkom prehrala na ľade Nashvillu 2:5, slovenský útočník zaznamenal počas 15:23 min. dva mínusové body.

Chicago podľahlo doma Los Angeles 1:3. Do zostavy Blackhawks sa nezmestil slovenský krídelník Tomáš Jurčo.

Výsledky:

NY Islanders – Minnesota 3:5 /J. Halák kryl 27 striel/, Buffalo - Washington 2:3, Calgary - Boston 1:2 pp, Nashville - Ottawa 5:2, Chicago - Los Angeles 1:3, Vegas - Anaheim 0:2

ZOH: Akrobatická lyžiarka Sharpeová získala zlato na U-rampe
JEDENÁSTY DEŇ na ZOH: Biatlon a veľa ľadu