26. septembra 2019

NHL: Halák v príprave s čistým kontom, Washington deklasoval Chicago

Slovenský brankár v drese Bostonu Bruins Jaroslav Halák.

Slovenský brankár v drese Bostonu Bruins Jaroslav Halák. Foto: TASR/AP
New York 26. septembra (TASR) - Hokejisti Bostonu v zostave so slovenským brankárom Jaroslavom Halákom zvíťazili v prípravnom zápase pred novou sezónou NHL v noci na štvrtok na domácom ľade nad New Jersey 2:0. V bránke Bruins odchytal Halák celý duel a zlikvidoval všetkých 29 striel hostí.

Washington vyhral v Chicagu vysoko 6:0, v jeho drese absolvovali zápas Slováci Martin Fehérváry a Richard Pánik, bodovo sa však nepresadili. Z víťazstva sa tešil aj obranca Martin Marinčin, ktorého Toronto v derby s Montrealom doma uspelo 3:0. Marinčin odohral vyše 13 minút a do štatistík si zapísal dve strely.

Columbus prehral na ľade Buffala 3:4 po predĺžení, v drese hostí odohral Marko Daňo vyše 14 minút a zapísal si dve trestné minúty.

Výsledky prípravných zápasov NHL:

Boston - New Jersey 2:0 (J. HALÁK za domácich odchytal celý zápas a zlikvidoval 29 striel)
Pittsburgh - Detroit 4:2
Toronto - Montreal 3:0
Buffalo - Columbus 4:3 pp
Nashville - Carolina 3:0
Chicago - Washington 0:6
Las Vegas - Colorado 1:4
Anaheim - Los Angeles Kings 2:0
Vancouver - Ottawa 2:6