05. decembra 2010

NHL: Slovenskí brankári s tesnými prehrami

V sobotňajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL zostali slovenskí hráči bez gólu či asistencie na presný zásah. Brankári Jaroslav Halák (druhá hviezda zápasu) i ...

bez nazvu Jaroslav HalákFoto: SITA/AP NEW YORK 5. decembra (WEBNOVINY) - V sobotňajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL zostali slovenskí hráči bez gólu či asistencie na presný zásah. Brankári Jaroslav Halák (druhá hviezda zápasu) i Peter Budaj zhodne odchytali celý duel a skončili s prehrou na konte. Halákovo St. Louis podľahlo Edmontonu na jeho ľade 1:2 po predĺžení a Budajovo Colorado takisto u súpera nestačilo na Tampu Bay (5:6).

Malkin má problémy s kolenom
Hokejista Pittsburgh Penguins Jevgenij Malkin má problémy s kolenom, pre ktoré nehral v sobotňajšom zápase NHL na ľade Columbusu. Bližšie podrobnosti o zranení ruského stredného útočníka nie sú známe. "Nejde o štrukturálny problém s niečím," povedal stroho po stretnutí tréner Penguins Dan Bylsma. Malkinov štatút je day-to-day, čo znamená, že už čoskoro by mohol zasiahnuť do hry.

Malkin sa pravdepodobne zranil vo štvrtkovom súboji s Atlantou, v ktorom strávil na ľade 16:26 min, čo bolo najmenej v sezóne. V sobotu ráno síce korčuľoval so zvyškom družstva na raňajšom tréningu, ale realizačný tím sa napokon rozhodol na zápas ho nenominovať. Malkin strelil v tejto sezóne v 26 stretnutiach 8 gólov a pridal 14 asistencií.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Philadelphia - New Jersey 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)
Montreal - San Jose 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Toronto - Boston 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Ottawa - Buffalo 0:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Washington - Atlanta 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Columbus - Pittsburgh 2:7 (0:4, 1:3, 1:0)
Tampa Bay - Colorado 6:5 (1:1, 3:1, 2:3) - Peter Budaj (Colorado) odchytal celý zápas a mal 33 úspešných
zákrokov proti 39 pokusom (84,6 %)

Nashville - Carolina 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Dallas - Minnesota 4:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Phoenix - Florida 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Edmonton - St. Louis 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0) - Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celý zápas a mal 24 úspešných zákrokov proti 26 pokusom (92,3 %), vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu

Los Angeles - Detroit 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)