04. decembra 2010

Spišská Nová Ves potvrdila úlohu favorita a zdolala Svit

Súhrn výsledkov ...

bez nazvu Posila Spišskej Novej Vsi Louis Johnson s č. 14 bránený Eduardom Znanecom iv zápase basketbalovej extraligy medzi BK 04 AC LB Spišská Nová Ves a BK Iskra SvitFoto: SITA/Miroslav Dibák BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 20. kola extraligy mužov v basketbale:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK Iskra Svit 92:60 (23:21, 27:13, 23:7, 19:19)
Najviac bodov: Johnson 19, Baldovský 18, Mróz 16 - McCoy 25, Znanec 10
TH: 20/13 - 13/10, trojky: 9 - 4, fauly: 15 - 16, rozhodovali: Zubák, Miroslav Matejčík a Šarišský, 1200 divákov
Východniarske derby malo opatrný začiatok. Ani jedno mužstvo sa nehrnulo do útoku, skôr sa spoliehali na streľbu spoza oblúka. V prvej desaťminútovke z 21 bodov hostí 15 zaznamenal ich najlepší hráč McCoy. V druhej štvrtine len štyri body McCoya na rozbehnutých Spišiakov nestačili a tí si postupne vypracovali vysoký náskok. Štyri minúty pred koncom viedli o 40 bodov. Hostia v tomto stretnutí sklamali. Domáci poľahky a s prehľadom zvíťazili.

MBL Handlová - MBK Rieker Komárno 84:71 (23:18, 21:17, 22:11, 18:25)
Najviac bodov: Delič 23, Barišič 21, Gamma 15 - Jackson 32, Jones 12, Burrows 11
TH: 28/18 - 17/12, trojky: 6 - 3, fauly: 24 - 21, rozhodovali: J. Janáč, Turčina a Szibilla, 700 divákov
Počas celého stretnutia mali domáci Handlovčania miernu prevahu a dokázali v každej štvrtine zvyšovať svoj náskok, ktorý bol miestami až 23-bodový. V závere sa však hosťom z Komárna podarilo aspoň čiastočne skorigovať nepriaznivý stav.

Basketbal Pezinok - BK Inter Bratislava 93:78 (23:19, 21:18, 27:18, 22:23)
Najviac bodov: Sapp a Snopko 17, Urland a Lukjanec po 16 - Kucsa 17, Žilík 16, Sheard 12
TH: 21/18 - 22/14, trojky: 7 - 8, fauly: 21 - 18, rozhodovali: Gabara, Donát a Tomašovič, 280 divákov
Domáci viedli už od úvodu, v 7. min bol stav 15:8. Inter postupne zlepšoval svoj herný prejav a v 17. min sa na okamih ujal vedenia 36:35. Domáci v tretej štvrtine zlepšili streľbu, pritlačili v obrane a razom viedli o 16 bodov - 71:55. Pezinok zvýšil vedenie až na 25 bodov a príležitosť dostali aj hráči z lavičky.

BK Váhostav-SK Žilina - BC Prievidza 88:90 (33:13, 19:23, 20:28, 16:26)
Najviac bodov: Carter 23, Kosa 19, Tilandy 15 - Fears 22, Hallett 20, Majoroš 17
TH: 32/20 - 13/12, fauly: 17 - 23, trojky: 10 - 10, rozhodovali: Kúkelčík, Karniš a Perečinský, 600 divákov
Po prvej štvrtine sa zdalo, že Žilina, ktorá viedla o 20 bodov, hladko zvíťazí. S pribúdajúcimi minútami sa však hostia zlepšovali v obrane a pomaly znižovali odstup. Vyrovnať sa im podarilo necelé tri minúty pred záverom a v dramatickej koncovke mali Prievidžania viac šťastia: 10 sekúnd pred koncom Hallett trojbodovým košom strhol víťazstvo na ich stranu.

ŠKP Banská Bystrica - Astrum Levice 80:79 (24:19, 19:13, 18:19, 19:28)
Najviac bodov: Koczkáš 15, Hovaňák 13, Cvitanovič a Velčič po 10 - Toroman 19, Koštomaj 16, Klein 12
TH: 30/24 - 12/10, fauly: 18 - 28, trojky: 6 - 11, rozhodovali: Brziak, Kovalčík a Mlynský, 500 divákov
Domáci začali excelentne, keď v 4. min viedli 18:2 a v 7. min 22:6. Hostia sa však vzchopili a v 14. min to bolo ich pohľadu už len 25:26. Banskobystričania sa potom opäť dostali na koňa a v 30. min viedli o 10 bodov - 61:51. Stretnutie však malo dramatickú koncovku, pretože Levičania znova dokázali znížiť na rozdiel jediného bodu. Domáci Koczkáš 7 sekúnd pred koncom premenením dvoch trestných bodov upravil na 80:77, čím zabezpečil Banskobystričanom víťazstvo. Hráči Astrumu totiž dokázali odpovedať už len dvojbodovým košom.

NHL: Slovenskí brankári s tesnými prehrami
BASKETBAL: Dobrí anjeli si poradili s BK Slovan Bratislava