20. februára 2019

NHL: Tatar rozhodol o triumfe Montrealu

Na snímke Tomáš Tatar.

Na snímke Tomáš Tatar. Foto: TASR/AP
New York 20. februára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar strelil víťazný gól pri domácom triumfe Montrealu Canadiens nad Columbusom Blue Jackets 3:2. Dvadsaťosemročný krídelník sa presadil v 54. minúte a zaznamenal už 19. presný zásah v prebiehajúcej sezóne, dokopy má na konte 44 bodov.

Andrej Sekera si v noci na stredu odkrútil debut v tomto ročníku súťaže. V drese Edmontonu Oilers odohral 17:33 minút a zaznamenal jednu mínusku, no jeho tím prehral s Arizonou 2:3 po nájazdoch. Tridsaťdvaročný obranca si po minulosezónnych problémoch s kolenom v auguste počas tréningu natrhol achilovku.

Výsledky:

Carolina - New York Rangers 1:2, Florida - Buffalo 4:2, New Jersey - Pittsburgh 3:4, Philadelphia - Tampa Bay 2:5, Montreal - Columbus 3:2 /TATAR za domácich 1+0/, Minnesota - Anaheim 0:4, St. Louis - Toronto 3:2 pp, Dallas - Nashville 3:5, Edmonton - Arizona 2:3 pp a sn

Ibrahimovič chce prekonať každý rekord v MLS, nezaprel ani svoju povahu vtipkára