04. mája 2022

NHL: Washington s Fehérvárym vstúpil do play off víťazstvom na ľade Floridy

Fehérváry odohral za hostí 18:12 min., odsedel si dve trestné minúty a rozdal šesť hitov.

Hokejisti Washingtonu v zostave so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym úspešne vstúpili do play off NHL. V úvodnom zápase štvrťfinále Východnej konferencie zvíťazili v noci na stredu na ľade Floridy 4:2.

Capitals prehrávali s víťazom základnej časti a držiteľom Prezidentskej trofeje po druhej tretine 1:2, ale v treťom dejstve dokázali stav otočiť gólmi Jevgenija Kuznecova, T.J. Oshieho a Larsa Ellera, ktorý spečatil výsledok do prázdnej bránky. Fehérváry odohral za hostí 18:12 min., odsedel si dve trestné minúty a rozdal šesť hitov.

Úvodný súboj série 1. kola medzi New Yorkom Rangers a Pittsburghom priniesol drámu, ktorú rozlúsklo až tretie predĺženie. O triumfe hostí v Madison Square Garden rozhodol v 106. minúte Jevgenij Malkin. "Jazdci" mali v taxi tíme aj slovenského brankára Adama Húsku, ktorého pred play off povolali z farmy.

Do štvrťfinálovej série Západnej konferencie medzi Coloradom a Nashvillom lepšie vstúpili hráči Avalanche, ktorí rozdrvili doma Predators 7:2. Základ úspechu položili už v prvej tretine, v ktorej nasúkali hosťom päť gólov a vyhnali z bránky Čecha Davida Ritticha. Nathan MacKinnon sa na víťazstve domácich podieľal dvomi gólmi a asistenciou, po tri body si pripísali aj Cale Makar (1+2) a Mikko Rantanen (0+3).

Hráči Calgary zdolali na úvod Dallas tesne 1:0 a ujali sa vedenia v sérii. O triumfe Flames rozhodol presilovkový gól Eliasa Lindholma už zo 6. minúty. Oporou domácich bol švédsky brankár Jacob Markström, ktorý zlikvidoval všetkých 16 striel hostí a vychytal svoje druhé čisté konto v kariére v play off. Šancu v zápase nedostal ani jeden slovenský hokejista, do zostavy Calgary sa nezmestil útočník Adam Ružička, za Stars nehrali Andrej Sekera a ani Marián Studenič.