Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. apríla 2007

Nie je isté, či Fidel Castro bude na oslavách 1. májaDo kubánskeho hlavného mesta sa schádzajú zahraniční novinári v nádeji, že počas osláv 1. mája budú informovať o návrate kubánskeho vodcu Fidela Castra na verejnosť potom, čo sa už deväť ...Zdieľať

HAVANA 29. apríla (WEBNOVINY) - Do kubánskeho hlavného mesta sa schádzajú zahraniční novinári v nádeji, že počas osláv 1. mája budú informovať o návrate kubánskeho vodcu Fidela Castra na verejnosť potom, čo sa už deväť mesiacov zotavuje z operácie tráviaceho ústrojenstva. Kubánsky minister hospodárstva José Luis Rodríguez však v sobotu v rozhovore s novinármi nepotvrdil ani nepoprel Castrovu účasť na oslavách. "Ľud vie, že musí robiť to, čo musí robiť, a najlepšou vecou, ktorú môže robiť, je starať sa o seba a rýchlejšie sa zotavovať," povedal Rodríguez. "Každý vie, že Fidel sa zúčastňuje na kľúčových rozhodnutiach krajiny...ale, ak to bude možné, bude tu, a keď to nebude možné, nebude."

Komunistické úrady Kuby mobilizujú na oslavy 1. mája približne šesť miliónov ľudí, ale nikto nepotvrdil, či sa na nich zúčastní aj Fidel Castro. Za 48 rokov pri moci sa Castro na oslavách 1. mája nezúčastnil dvakrát, pretože bol na cestách mimo Kuby. Bolo to v rokoch 1959 a 1963.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Istanbule sa chystá demonštrácia na podporu sekularizmu
<< predchádzajúci článok
Srílanské ministerstvo obrany potvrdilo útok povstalcov

Nie je isté, či Fidel Castro bude na oslavách 1. mája - diskusné fórum čitateľov