Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. apríla 2007

Srílanské ministerstvo obrany potvrdilo útok povstalcovSrílanské ministerstvo obrany potvrdilo, že tamilskí povstalci v nedeľu podnikli letecký útok na sklady nafty a benzínu v hlavnom meste a jeho blízkosti. Uviedlo však, že povstalci nespôsobili ...Zdieľať

KOLOMBO 29. apríla (WEBNOVINY) - Srílanské ministerstvo obrany potvrdilo, že tamilskí povstalci v nedeľu podnikli letecký útok na sklady nafty a benzínu v hlavnom meste a jeho blízkosti. Uviedlo však, že povstalci nespôsobili významné škody. "Pravdepodobne lietadlo organizácie Tigri oslobodenia tamilského Ílamu (LTTE) zhodilo štyri improvizované bomby," uviedlo ministerstvo vo vyhlásení. Dodalo, že dve bomby zhodené na ropné zariadenie nevybuchli.

V dôsledku útoku zostalo srílanské hlavné mesto a medzinárodné letisko bez elektriny. Letecká doprava bola na približne jednu hodinu prerušená a všetkých pasažierov, ktorí už boli na palubách lietadiel, vrátili naspäť do budov terminálov. Potvrdil to zamestnanec letiska, ktorý hovoril pod podmienkou zachovania anonymity. Rasiah Ilanthirayan, hovorca povstalcov, povedal, že lietadlá LTTE bombardovali dve zariadenia, ktoré palivom zásobujú srílanské vojenské letectvo. "Dve letky sa z misie bezpečne vrátili a piloti potvrdili, že ciele zasiahli," povedal hovorca telefonicky zo základne povstalcov v meste Kilinochchi na severe Srí Lanky. Hodinu pred útokom povstalcov srílanské letecké sily bombardovali lokalitu neďaleko Kilinochchi, povedal Ilanthirayan, ale škody podľa jeho slov neboli známe.

Nedeľňajší letecký útok, ktorý podnikli tamilskí povstalci, bol už tretím vzdušným úderom zo strany LTTE. Vôbec prvý letecký útok podnikli minulý mesiac, keď bombardovali vojenskú leteckú základňu neďaleko hlavného mesta a zabili najmenej troch letcov. V utorok povstalci použili lietadlá pri útoku na postavenia armády na polostrove Jaffna a zabili šiestich vojakov.

SITA,AP,AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nie je isté, či Fidel Castro bude na oslavách 1. mája
<< predchádzajúci článok
USA môžu jednostranne uznať nezávislosť Kosova

Srílanské ministerstvo obrany potvrdilo útok povstalcov - diskusné fórum čitateľov