Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. septembra 2021

Niekdajšia strana Most-Híd zaniká, stane sa súčasťou zjednotenej strane MaďarovNiekdajšia vládna strana Most-Híd, ktorú zakladalZdieľať
18.9.2021 (Webnoviny.sk) - Niekdajšia vládna strana Most-Híd, ktorú zakladal Béla Bugár, dneškom končí na politickej scéne. Bude fungovať ako platforma v zjednotenej strane Aliancia – Szövetség. Po sneme Mostu-Híd, ktorý sa dnes konal v Tvrdošovciah, to uviedol jeho podpredseda Attila Agócs.


Delegáti po ostrej výmene názorov a veľmi ťažkej diskusii schválili, aby sa strana Most-Híd stala súčasťou vznikajúcej Aliancie,“ vyhlásil Agócs. Podľa neho sa podarilo vyrokovať podmienky, ktoré budú garanciou presadzovania myšlienok spolupráce nielen medzi menšinami, ale aj s majoritnou spoločnosťou.

Dnešným dňom síce de iure strana Most-Híd odsúhlasila zánik, ale bude ďalej žiť ako platforma a tá bude môcť presadzovať občiansku víziu,“ zdôraznil.

Agócs dodal, že „teraz je lopta“ na Strane maďarskej komunity (SMK). Ak v nedeľu 19. septembra odsúhlasí v nezmenenej podobe doteraz vyrokované dokumenty, tak nič nebude brániť založeniu Aliancie.

Maďarskú stranu Aliancia vytvorili hnutie Spolupatričnosť, Strana maďarskej komunity (SMK) a Most-Híd.Zdroj: Webnoviny.sk - Niekdajšia strana Most-Híd zaniká, stane sa súčasťou zjednotenej strane Maďarov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Riešenie problémov s potravinovými púšťami sa odďaľuje, ZMOS chce dotácie
<< predchádzajúci článok
Menovky policajtov sú protikorupčným nástrojom zvyšujúcim dôveryhodnosť, myslí si Aliancia Fair-play

Niekdajšia strana Most-Híd zaniká, stane sa súčasťou zjednotenej strane Maďarov - diskusné fórum čitateľov