06. júna 2010

Nigéria v príprave zdolala KĽDR

Futbalisti Nigérie zvíťazili v nedeľňajšom prípravnom medzištátnom zápase pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v Juhoafrickej republike (11. júna - 11. júla) nad KĽDR 3:1. ...

nigeria Foto: SITA/AP

JOHANNESBURG 6. júna (WEBNOVINY) - Futbalisti Nigérie zvíťazili v nedeľňajšom prípravnom medzištátnom zápase pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v Juhoafrickej republike (11. júna - 11. júla) nad KĽDR 3:1. Africký tím viedol od 15. min zásluhou gólu útočníka anglického FC Everton Yakubuho Aiyegbeniho. Po prestávke pridal v 62. min druhý gól Nigérie z pokutového kopu zakončovateľ španielskej Málagy Victor Obinna Nsofor. O dve minúty neskôr útočník Jong Tae-se znížil na 1:2, ale v 88. min uzavrel na konečných 3:1 útočník nemeckého Wolfsburgu Obafemi Martins. Nigéria sa stretne na svetovom šampionáte v základnej B-skupine s Argentínou, Kórejskou republikou a Gréckom, KĽDR bude v G-skupine súperom Brazílie, Portugalska a Pobrežia Slonoviny.

Výsledok nedeľňajšieho prípravného futbalového zápasu účastníka blížiacich sa MS 2010 v JAR:

Nigéria - KĽDR 3:1 (1:0)
Góly: 15. Yakubu, 62. Obinna (z pok. kopu), 88. Martins - 64. Jong Tae-se, ČK: 79. Čcha Jong-hjok (KĽDR), 12 000 divákov