06. júna 2010

Slovenskí volejbalisti nestačili na Veľkú Britániu

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v odvetnom zápase 1. kola základnej fázy Európskej ligy v A-skupine v anglickom Sheffielde s domácou reprezentáciou Veľkej ...

volejbal Foto: SITA/Gabriel Lipták

SHEFFIELD 6. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v odvetnom zápase 1. kola základnej fázy Európskej ligy v A-skupine v anglickom Sheffielde s domácou reprezentáciou Veľkej Británie nečakane hladko za 84 min 0:3. Slováci cestovali na Britské ostrovy bez piatich hráčov základnej zostavy, ktorá minulý týždeň v belgickom Merkseme úspešne zavŕšila kvalifikáciu na majstrovstvá Európy 2011 a tréner Emanuele Zanini sa rozhodol v súbojoch Európskej ligy dať priestor mladým perspektívnym hráčom. Napriek tomu je hladká prehra s tímom, ktorý sa pripravuje na Hry XXX. olympiády v Londýne 2012, veľkým a pre Slovensko nepríjemným prekvapením. V sobotnom úvodnom zápase slovenská reprezentácia zvíťazila 3:1.

Výsledok:

A-skupina:
Veľká Británia - Slovensko 3:0 (23, 21, 22)
84 min, rozhodovali: Herneth (Dán.), Di Giacomo (Belg.), 200 divákov

Veľká Británia: Plotyczer, McGivern, Pink, Haldane, O´Malley, Benson, libero Hunter (D. Bakare, Miller)

Slovensko: Bencz, Piovarči, Martin Sopko st., Zaťko, Lukáš Diviš st., Kriško, libero Kubš (Jakubov, Hollý, Michalovič)

Lepšie do zápasu vstúpili domáci volejbalisti, ktorí hneď na začiatku úvodného setu ušli Slovákom o štyri body (7:3). Zverenci trénera Emanueleho Zaniniho pokračovali v nevýraznom výkone a odstup od súpera pomaly narastal až na sedem bodov 18:11. Až potom sa hostia spamätali a začali doháňať stratu. Už sa im to nepodarilo a Briti dotiahli set k najtesnejšiemu víťazstvu 25:23.

V druhom sete to bolo pomerne dlho vyrovnané. Domáci sa nevedeli bodovo odtrhnúť. Podarilo sa im to až na začiatku druhej polovice tohto dejstva a na druhý technický oddychový čas už išli za stavu 16:12. Štvorbodový náskok si už domáci postrážili až do konca, vyhrali druhý set 25:21 a viedli už 2:0.

Aj v tretej hre ťahali Slováci za kratší koniec a prakticky od začiatku len dobiehali za domácimi volejbalistami. Keď sa im podarilo vyrovnať na 15:15, zdalo sa, že pomaly nachádzajú pevnú pôdu pod nohami, ale Briti im hneď opäť ušli o tri body. „Zaninovcom“ sa ešte raz podarilo vyrovnať na 22:22, ale to bolo z ich strany všetko. Od toho momentu už nezískali ani bod, domáci naopak šnúrou troch bodov uzavreli na 25:22 a 3:0 na sety.