Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. januára 2021

Nitra zaznamenala menej COVID-19 pozitívnych ako pred týždňom, otestovali viac ľudíV Nitre v piatok 15. januára otestovali 12 173 ľudí, čo je približne o 1 600 viac, ako týždeň predtým. Pozitívne testy malo 125 ľudí, čo je 1,03 percenta. Je to výrazne menej ako pred týždňom, kedy pri ...Zdieľať
dsc_4674 1 676x488 16.1.2021 (Webnoviny.sk) - V Nitre v piatok 15. januára otestovali 12 173 ľudí, čo je približne o 1 600 viac, ako týždeň predtým. Pozitívne testy malo 125 ľudí, čo je 1,03 percenta. Je to výrazne menej ako pred týždňom, kedy pri plošnom testovaní v Nitre zaznamenali 295 pozitívne testovaných, čo je 2,79 percenta.


Plošné testovanie v Nitre pokračuje aj v sobotu a v nedeľu 17. januára. V oboch dňoch prebehne od 8:00 do 17:00, pričom posledné odbery budú vykonané o 16:30.

Desiatky odberných miest


V meste pod Zoborom majú ľudia k dispozícii 42 odberných miest, o päť viac, ako tomu bolo pred týždňom.

Odberné miesta pribudli na Klokočine, na Dieloch aj na Chrenovej, kde boli v prvom kole testovania pred týždňom najdlhšie čakacie doby.

Vo väčšine odberných miest funguje aplikácia TrustOne, ktorá zjednodušuje administratívne úkony pri samotnom testovaní.

Testujú aj v obciach


Ľudia sa môžu otestovať aj vo všetkých obciach okresu Nitra, kde je zriadených ďalších približne 70 odberných miest. V okrese prebieha druhé z troch naplánovaných troch kôl testovania.

Od pondelka 11. januára do 29. januára platí v okrese Nitra sprísnený lockdown, do práce, do prírody alebo na výdajné miesta internetových obchodov je možné ísť len s negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, ktorý nesmie byť starší ako sedem dní.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nitra zaznamenala menej COVID-19 pozitívnych ako pred týždňom, otestovali viac ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vojenskú agendu budú po novom robiť všetky súdy, živé spisy z Trenčína prejdú do Trnavy
<< predchádzajúci článok
V druhom kole celomestského testovania v Košiciach zatiaľ otestovali viac než päťtisíc ľudí

Nitra zaznamenala menej COVID-19 pozitívnych ako pred týždňom, otestovali viac ľudí - diskusné fórum čitateľov