Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. septembra 2007

Nitrianska univerzita chce rozšíriť ubytovacie kapacityUniverzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre plánuje rozšíriť ubytovacie kapacity pre študentov o 600 miest. Podľa rektora Libora Vozára už majú vypracované štúdie na dve možné riešenia – ...Zdieľať

NITRA 26. septembra (WEBNOVINY) - Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre plánuje rozšíriť ubytovacie kapacity pre študentov o 600 miest. Podľa rektora Libora Vozára už majú vypracované štúdie na dve možné riešenia – buď postavia nový objekt so štyrmi blokmi internátov v areáli Pedagogickej fakulty na Dražovskej ceste alebo prestavajú Študentský domov Zobor. Počíta sa s nákladmi 200 miliónov korún. Peniaze chce univerzita získať zo štrukturálnych fondov. „Čakáme na víziu operačného programu ministerstva školstva Veda, kde by mali byť kritériá pre uchádzanie sa o finančnú podporu. Podľa toho sa rozhodneme, ktorou cestou pôjdeme,“ povedal Vozár pre agentúru SITA.

UKF je šiestou najväčšou vysokou školou na Slovensku a študuje tu zhruba 13 500 študentov.

Ubytovacie kapacity sú dlhodobo jej boľavým miestom, v súčasnosti je schopná ubytovať približne 21 percent študentov denného štúdia. „Je to dosť neradostná situácia. Mesto Nitra má celkovo problém s ubytovacími kapacitami, nakoľko ani nie 40 percent vysokoškolských študentov má šancu získať ubytovanie vo vlastných kapacitách dvoch nitrianskych univerzít,“ uviedol Vozár. Ďalších päť percent sa ubytuje v stredoškolských internátoch.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MOST ako symbol partnerstva s deťmi a mladými
<< predchádzajúci článok
Lopez s manželom navštívili školu v Bronxe