Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. septembra 2007

MOST ako symbol partnerstva s deťmi a mladýmiOceniť a verejne poďakovať tým, ktorí dlhodobo a systematicky podporujú prácu s deťmi a mladými ľuďmi, je cieľom ocenenia MOST, Ceny Rady mládeže Slovenska /RMS/, ktorého 3. ročník vyhlasuje ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. septembra (WN/PR) - Oceniť a verejne poďakovať tým, ktorí dlhodobo a systematicky podporujú prácu s deťmi a mladými ľuďmi, je cieľom ocenenia MOST, Ceny Rady mládeže Slovenska /RMS/, ktorého 3. ročník vyhlasuje RMS v týchto dňoch. V rámci štyroch kategórií môžu do 18. októbra 2007 posielať nominácie svojich kandidátov občianske združenia, neziskové organizácie alebo neformálne skupiny osôb.

Rada mládeže chce nadviazať na úspešné predchádzajúce ročníky, ktoré začali budovať tradíciu ocenenia. „V roku 2005 a 2006 sa potvrdilo, že je možné nájsť na Slovensku množstvo pozitívnych príkladov aktívneho prístupu samospráv, angažovaných jednotlivcov alebo organizácií pôsobiacich v rámci podnikateľského alebo neziskového sektora v práci s deťmi a mladými ľuďmi“, hovorí predseda RMS Ján Gombala.

Aktivity detských a mládežníckych organizácií sa vo väčšine prípadov realizujú na lokálnej úrovni, kde významným spôsobom ovplyvňujú život miestnej komunity. Rozvíjajú potenciál mladého človeka aktívne sa zapojiť, formujú jeho osobnosť a podporujú záujem o dianie okolo. „Bez vzájomnej spolupráce všetkých zaangažovaných subjektov, či jednotlivcov sa nezaobídu“, dodáva Gombala.

Ocenenie Most sa bude udeľovať v kategóriách: Predstavitelia verejnej správy na miestnej a regionálnej úrovni na území SR; Obce, mestské časti a mestá SR; Osobnosti a subjekty podnikateľského a neziskového sektora na miestnej a regionálnej úrovni; Prínos médií v oblasti propagácie práce s deťmi a mládežou.

Víťazov jednotlivých kategórií vyberie sedemčlenná Poradná komisia predsedníctva RMS zložená zo zástupcov RMS, neziskového a podnikateľského sektora, predstaviteľov Združenia miest a obcí, akademickej a kultúrnej obce. Slávnostné odovzdávanie cien Most sa pod osobnou záštitou významného európskeho politika, Jána Figeľa uskutoční 15. novembra 2007 v Bratislave.

RMS ocenenie udeľuje pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu a Medzinárodného dňa študentstva, 17. novembra.
Všetky potrebné informácie sú uverejnené na www.mladez.sk.

Rada mládeže Slovenska je už 17 rokov strešnou organizáciou detských a mládežníckych organizácií na Slovensku. Jej cieľom je obhajovať záujmy detí a mládeže, prispievať k tvorbe predpokladov pre ich všestranný, slobodný a demokratický rozvoj ako aj informovať verejnosť o hodnotách, cieľoch a zmysle práce detských a mládežníckych organizácií. RMS napomáha procesu participácie mladých ľudí na živote obce, mesta ako aj celej slovenskej

Bližšie informácie na: tel.: 02/5720 6201, 0902 250 099 alebo e-mail: vasilenkova@rms.mladez.sk

Ing. Viktória Vasilenková
mediálny manažér RMS


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muži s hlbším hlasom mávajú viac potomkov
<< predchádzajúci článok
Nitrianska univerzita chce rozšíriť ubytovacie kapacity

MOST ako symbol partnerstva s deťmi a mladými - diskusné fórum čitateľov