Nitrianski hokejisti suverénne zdolali Poprad

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Nitra 23. novembra (TASR) - Nitrinski hokejisti zvíťazili nad HK Poprad 7:2.

Prvá tretina medzi Nitrou a Popradom nepriniesla príliš pohľadný hokej pre oko diváka. Hra sa často kúskovala a nebezpečných šancí bolo na oboch stranách málo. Z minima vyťažili maximum hostia, keď v 15. minúte namieril presne Takáč - 1:0. Záver tretiny bol nervózny a rozhodcovia udelili niekoľko trestov, ktoré nadobudli platnosť od druhej tretiny.

V prostrednej časti hry začali aktívnejšie domáci, ktorí po dvoch minútach hry vyrovnali. Za chrbát Vošvrdu prepasíroval puk Majdan. Nitrania odohrali výbornú prvú polovicu tretiny. Tlak “corgoňov” vyvrcholil dvomi gólmi. V 29. minúte si našliapol Lantoši a šikovnou strelou spoza hráča prekonal brankára hostí. O dve minúty neskôr ho napodobnil, a to doslova, Buček, ktorý mieril rovnako pod lapačku Vošvrdu - 3:1. Nitrania vyhrávali o dva góly iba do 34. minúty, keď ukážkovo vymietol horný roh Šimbochovej brány Bondra. Gólovo plodnú druhú tretinu uzatvoril v 37. minúte gólom na 4:2 Blackwater.

Poprad sa potreboval dostať do zápasu rýchlym kontaktným gólom. Ten neprišiel, práve naopak, “kamzíci” opäť inkasovali. V 47. minúte sa odrazil puk medzi kruhy Blackwaterovi a ten prekonal Vošvrdu. V 51. minúte sa domáci Scheidl efektne zbavil sťahovačkou dvoch obrancov hostí a spoza brány zasunul puk do brány - 6:2. Po šiestom góle zamieril Vošvrda na striedačku a nahradil ho Nechvátal. Ani ten však nedochytal s čistým kontom. V 53. minúte ho prekonal Lantoši a stanovil konečný stav stretnutia na 7:2.

HK Nitra - HK Poprad 7:2 (0:1, 4:1, 3:0)

Góly: 22. Majdan (Hrušík, Morrison), 29. Lantoši (Buček, McCormack), 31. Buček, 37. Blackwater (Scheidl), 47. Blackwater (Slovák, Lantoši), 51. Scheidl (Kerbashian), 53. Lantoši (Slovák, Blackwater) - 15. Takáč (Fabian), 34. Bondra. Rozhodovali: Müllner, Juhász (Maď.) - Gegáň, Árkovics (Maď.), vylúčení: 7:8, navyše: Rapáč 10 minút za vrazenie na mantinel, Kerbashian (obaja Nitra) 10 minút za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2095 divákov

Nitra: Šimboch - Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Rais, A. Sloboda - Lantoši, Slovák, Blackwater - Scheidl, Kerbashian, Majdan - Buček, Bortňák, B. Rapáč - Pätoprstý, Čaládi, Hrušík - Šiška

Poprad: Vošvrda (51. Nechvátal) - Petran, Salija, Fabian, Česánek, Semeňák, Karalahti - D. Bondra, Mlynarovič, Svitana - Abdul, Zagrapan, Koyš - Takáč, Heizer, Václav - Belluš, Paukovček, Macík - Kundrík