Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

10. mája 2021

Noc múzeí a galérií sa uskutoční naživo aj virtuálne, má byť štartom pred letnými mesiacmiGalérie a múzeá si v rámci 17. ročníka podujatia Noc múzeí a galérií 2021 pripravili program naživo aj virtuálne. Informovali o tom na tlačovej konferencii zástupcoviaZdieľať
gettyimages 86510461 676x439 10.5.2021 (Webnoviny.sk) - Galérie a múzeá si v rámci 17. ročníka podujatia Noc múzeí a galérií 2021 pripravili program naživo aj virtuálne. Informovali o tom na tlačovej konferencii zástupcovia Slovenského národného múzea (SNM) a Zväzu múzeí na Slovensku.


Tento rok sa podujatie uskutoční v sobotu 15. mája. Minulý rok sa pre pandémiu presúvalo zo 16. mája na 14. novembra 2020.

Budú platiť isté obmedzenia


Do Noci múzeí a galérií sa zapojilo celkovo 101 inštitúcií, z toho vyše 70 múzeí, 15 galérií a 14 spriaznených múzejných inštitúcií, ktoré predstavia viac ako 130 expozícií.

Generálny riaditeľ SNM Branislav Panis pre média podotkol, že aj počas tohto podujatia budú v platnosti isté obmedzenia, no verí, že budúci rok už nebudú potrebné. Dodal, že múzeá aj galérie sú pripravené na hygienické opatrenia.

„Osobne ma mrzí, že táto noc múzeí nemôže byť skutočnou nocou, pretože sú tu nejaké opatrenia, ktoré musíme dodržiavať,“ povedal.

Doplnil, že inštitúciám v tomto nechali voľnú ruku a napríklad virtuálny program sa zväčša koná od 15:00 do polnoci.

Prezentácia kultúrneho dedičstva


Panis dodal, že toto podujatie berú ako štart pre múzea a galérie, aby ukázali, že priestory sú bezpečné a pripravili tak návštevníkov na letné mesiace.

Noc múzeí a galérií je celoeurópske podujatie pod patronátom Rady Európy s cieľom v čo najväčšej miere prezentovať kultúrne dedičstvo, význam jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene, šírení kultúrnej rozmanitosti jednotlivých krajín i regiónov Európy.

Aktivity múzeí počas Noci múzeí a galérií sú orientované na také činnosti, ktoré počas celého roka zostávajú pred verejnosťou ukryté.


Zdroj: Webnoviny.sk - Noc múzeí a galérií sa uskutoční naživo aj virtuálne, má byť štartom pred letnými mesiacmi © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Košická herečka Beáta Drotárová, známa z filmu Nevera po slovensky, oslávila životné jubileum
<< predchádzajúci článok
Zomrel Viliam Turčány, slovenský básnik a prekladateľ sa dožil úctyhodných 93 rokov

Noc múzeí a galérií sa uskutoční naživo aj virtuálne, má byť štartom pred letnými mesiacmi - diskusné fórum čitateľov