Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. januára 2024

Nórsko zasiahne najväčšia búrka za dekády, vietor môže dosiahnuť až silu hurikánu. Hrozí aj prerušenie leteckej dopravyCentrálna časť nórskeho pobrežia môže zažiť najsilnejšiu búrku za ostatné tri desaťročia. Úrady už medzičasom vyzvali ľudí, aby podľa možností zostali doma a vonku si dali pozor na letiace ...Zdieľať
nordics_weather_cold_spell_97038 676x451 31.1.2024 (SITA.sk) - Centrálna časť nórskeho pobrežia môže zažiť najsilnejšiu búrku za ostatné tri desaťročia. Úrady už medzičasom vyzvali ľudí, aby podľa možností zostali doma a vonku si dali pozor na letiace predmety.


Očakáva sa, že región zasiahne vietor so silou hurikánu, v nárazoch s rýchlosťou 126 až 180 kilometrov za hodinu. Letecké spoločnosti a trajektové linky sa pripravujú na možnosť prerušenia dopravy.

Búrka, ktorú nórski meteorológovia nazvali „Ingunn“, mala zasiahnuť strednú časť Nórska počas stredajšieho poludnia, pričom sa očakáva, že vo štvrtok sa presunie na sever. Búrka by mala zasiahnuť rovnakú oblasť ako novoročný hurikán v roku 1992, jedna z najsilnejších búrok v nórskej histórii, napísali noviny VG.
Zdroj: SITA.sk - Nórsko zasiahne najväčšia búrka za dekády, vietor môže dosiahnuť až silu hurikánu. Hrozí aj prerušenie leteckej dopravy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O post prezidenta sa bude uchádzať aj historik Patrik Dubovský, podľa Remišovej je tým správnym konzervatívnym kandidátom (foto)
<< predchádzajúci článok
Únia do troch týždňov začne námornú misiu v Červenom mori na ochranu lodí pred útokmi rebelov, uviedol Borrell