Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

04. mája 2022

Nová scéna uvádza premiéru svetového muzikálu The BodyguardS rozhodnutím priniesť po pandemickom období na javisko DNS hudobno-tanečnú šou prišla jeho generálna riaditeľka Ingrid Fašiangová.Zdieľať
Nová scéna uvádza premiéru svetového muzikálu The Bodyguard

Bratislavské Divadlo Nová scéna (DNS) čaká premiéra svetového muzikálu The Bodyguard. Známy filmový príbeh slávnej speváčky a jej osobného strážcu dostal modernú divadelnú muzikálovú podobu v réžii Patrika Vyskočila a dramaturgii Dávida Hartla.


S rozhodnutím priniesť po pandemickom období na javisko DNS hudobno-tanečnú šou prišla jeho generálna riaditeľka Ingrid Fašiangová. "Máme profesionálny herecký aj realizačný tím, ktorý takýto žáner vie spracovať geniálne," uviedla na utorkovej tlačovej konferencii. Podľa Fašiangovej sa autorsko-dramaturgický tandem Vyskočil a Hartl osvedčil a ukázal svoj talent v muzikáli Cyrano z predmestia i v realizácií koncertných projektov.

"Je to šou plná úžasných a veľmi náročných hudobných vstupov, takisto nám poskytuje možnosť tanečnej kreácie, je tam aj veľa hereckej tvorby, vieme ukázať, že sme všestranní," dodala šéfka DNS k licencovanému titulu, v ktorom sa v rámci hlavnej postavy Rachel Marronovej predstavia v alternáciách Mirka Gális Partlová, hosťujúca Mamba Dasha Šarközyová a Lenka Machciníková. "Pre každú z nás bude asi najťažšie presvedčiť diváka, že to nie je muzikál o Whitney Houstonovej, ale je to muzikál o Rachel Marronovej, o hviezde, dive svetového formátu, je to muzikál s piesňami Whitney Houstonovej," podčiarkla Partlová.

Postavu osobného strážcu stvárňujú hosťujúci Ján Dobrík a Pavol Plevčík, ktorý sa po prvý raz predstaví v romantickej postave. Herec priznal, že si úlohu Franka Farmera zamiloval. "Je to osamelý muž, po smrti svojich rodičov a profesionálnom zlyhaní, kde mu zomrel klient, odmieta pristupovať k profesii ako dovtedy, stretnutím s Rachel sa v ňom začne niečo lámať," dodal Plevčík k predstaveniu, v ktorom účinkuje aj 12-členná tanečná 'company' a osemčlenný 'offstage' zbor.

"Rozpísali sme priestor hlavným postavám a dodali konania, ktoré vo filme nie sú. Ľudia budú prekvapení, že tie postavy spoznajú oveľa viac, ako keď videli film," povedal pre TASR Vyskočil k muzikálu, v ktorom sa až filmovo striedajú činoherné obrazy a koncertné čísla.

Tvorcovia vyrozprávali známy príbeh so súčasnými postupmi a technológiami. Scéna je dielom Pavla Andraška, kostýmy navrhla Lucia Šedivá. Hudobné naštudovanie mal na starosti Ľubomír Dolný, ktorý vedie 12-člennú kapelu, choreografie vytvoril Ladislav Cmorej. "Základným stavebným kameňom celej inscenácie je svetelný dizajn, zaujímavé je aj to, že kapelu spolu s dirigentom máme celý čas priznanú na zadnej časti javiska," dodal Vyskočil.

Premiéry sa uskutočnia 5. a 6. mája.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prvé dielo z Domu odborov našlo uplatnenie v Slovenskom múzeu dizajnu
<< predchádzajúci článok
David Kraus: Som pyšný, že som si zaspieval s Alexandrovcami