Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. novembra 2023

Nová vláda chce systémovo podporovať pôvodnú slovenskú literatúru, má v úmysle spolupracovať aj s Maticou slovenskouNová vláda chce systémovo podporovať pôvodnú slovenskú literatúru. Deklaruje, že má v úmysle pre túto literatúru zistiť štátom garantovanú podporu, a to najmä v oblasti autorských grantov, ...Zdieľať
matica 676x415 19.11.2023 (SITA.sk) - Nová vláda chce systémovo podporovať pôvodnú slovenskú literatúru.


Deklaruje, že má v úmysle pre túto literatúru zistiť štátom garantovanú podporu, a to najmä v oblasti autorských grantov, vydavateľskej činnosti a distribúcie slovenskej literatúry.

Vyplýva to z programového vyhlásenia vlády. Slovenské literárne diela, tak klasické, ako aj moderné, majú podľa vlády nezastupiteľnú rolu v národnej kultúre.

Na podpore pôvodných slovenských literárnych diel má vláda v úmysle spolupracovať aj s Maticou slovenskou a spisovateľskými organizáciami.

„Vláda bude podporovať programy na zvýšenie povedomia slovenskej kultúry u mládeže a v spolupráci s ministerstvom školstva bude podporovať programy na zvyšovanie čítania slovenskej literárnej tvorby,“ avizuje tiež vláda v dokumente.


Zdroj: SITA.sk - Nová vláda chce systémovo podporovať pôvodnú slovenskú literatúru, má v úmysle spolupracovať aj s Maticou slovenskou © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina je podľa Orbána od vstupu do EÚ vzdialená „svetelné roky“, jeho vláda im bude robiť prekážky
<< predchádzajúci článok
Ruská armáda zaútočila 20 dronmi na Ukrajinu, väčšinu z nich sa im podarilo zničiť