09. novembra 2012

Novak Djokovič nezaváhal ani v poslednom zápase skupiny

Srbský tenista Novak Djokovič nasadený ako prvý zvíťazil v úvodnom z dvoch zápasov piatkového programu dvojhry na koncoročnom výberovom šampionáte Barclays ATP World Tour Finals v Londýne v základnej ...

djokovic novak LONDÝN 9. novembra (WEBNOVINY) - Srbský tenista Novak Djokovič nasadený ako prvý zvíťazil v úvodnom z dvoch zápasov piatkového programu dvojhry na koncoročnom výberovom šampionáte Barclays ATP World Tour Finals v Londýne v základnej A-skupine nad Čechom Tomášom Berdychom, päťkou podujatia, za 98 minút 6:2, 7:6 (6).

V druhej časti sa mu nevypomstilo, že za stavu 2:1 okamžite stratil náskok brejku.

V tajbrejku, v ktorom mal manko 0:3 s dvojitým minibrejkom aj 1:5, zmazal Djokovič tri setbaly. Premiérový mečbal premenil bodom priamo z podania.

Dvadsaťpäťročný Belehradčan mal pomer "winnerov" a nevynútených chýb 30:23, zdolaný Berdych 18:25. Čech už nemá nádej na prienik do vyraďovacej fázy.

Zverenec Mariána Vajdu Djokovič nadobudol istotu postupu do nedeľňajšieho semifinále už prostredníctvom zisku prvého setu, napokon sa stal víťazom skupiny.

O druhú miestenku budú od 20.45 h SEČ bojovať domáci Andy Murray a Jo-Wilfried Tsonga. Francúz nesmie hostiteľovi pustiť ani set. V B-skupine už je známym semifinalistom šesťnásobný a úradujúci šampión z tohto podujatia, Švajčiar Roger Federer.

4. Tsonga 2 0 2 1:4 21:29 0
Legenda: poradie, pár, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.
Predchádzajúce výsledky: Novak Djokovič (Srb.-1) - Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-7) 7:6 (4), 6:3 za 100 minút, Andy Murray (V. Brit.-3) - Tomáš Berdych (ČR-5) 3:6, 6:3, 6:4 za 137 minút, Tomáš Berdych (ČR-5) - Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-7) 7:5, 3:6, 6:1 za 113 minút, Novak Djokovič (Srb.-1) - Andy Murray (V. Brit.-3) 4:6, 6:3, 7:5 za 155 minút

B-skupina

Tabuľka B-skupiny:
1. Federer 2 2 0 4:0 25:14 4 - istota postupu do semifinále
2. Del Potro 2 1 1 3:2 25:19 2
3. Ferrer 2 1 1 2:3 25:26 2
4. Tipsarevič 2 0 2 0:4 8:24 0
Predchádzajúce výsledky: David Ferrer (Šp.-4) - Juan Martín Del Potro (Arg.-6) 6:3, 3:6, 6:4 za 137 minút, Roger Federer (Švaj.-2) - Janko Tipsarevič (Srb.-8) 6:3, 6:1 za 70 minút, Juan Martín Del Potro (Arg.-6) - Janko Tipsarevič (Srb.-8) 6:0, 6:4 za 77 minút, Roger Federer (Švaj.-2) - David Ferrer (Šp.-4) 6:4, 7:6 (5) za 109 minút